Co kryje przepiękna, całkowicie opuszczona wioska w Chinach?

Wyspa Shengshan w Chinach to właśnie tu znajduje się zapierająca dech w piersiach wioska, która w latach 90-tych z powodu deficytu ryb w tamtejszych wodach, została prawie całkowicie opuszczona przez mieszkańców.

W tym zapomnianym mieście jedynymi lokatorami są dzisiaj dzikie winorośle i zwierzęta. Fotograf i filmowiec Joe Nafis, razem ze swoim przyjacielem po fachu Davem Taconem postanowił udać się do tego opuszczonego miejsca i stworzyć dokument, który opowie jego historię.

Mężczyźni najpierw użyli drona, aby zbadać, które ścieżki zostały już całkowicie zarośnięte przez winorośle, a które można jeszcze przejść i odkryć ich tajemnice. Niektóre z budynków są od dawna w ruinie, podczas gdy inne wyglądają jak świeżo wyremontowane.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Życie tam jest bardzo dziwne. W niedziele widzieliśmy kilku turystów – dosłownie, może góra piętnastu. W poniedziałek na terenie całej wioski była może czwórka ludzi i byli to po prostu ostatni mieszkańcy tego miejsca.

Opuszczona wioski, domy porośnięte winoroślami Opuszczona wioski, domy porośnięte winoroślami Opuszczona wioski, domy porośnięte winoroślami Opuszczona wioski, domy porośnięte winoroślami Opuszczona wioski, domy porośnięte winoroślami

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News