Co kryje burka i arabskie salony

Powyższe skojarzenia na ogół są słuszne, choć wygląd jest często precyzyjnie poprawiony, apodyktyczni mężczyźni żyją zgodnie z tradycją i religią, czego europejski mózg objąć nie może, a hajs zgadza się tylko w niektórych krajach położonych nad Zatoką Perską.

 

# Nora Al-Shaikh – projektantka z Arabii Saudyjskiej przy tworzeniu swojej nowej kolekcji „Nora” inspirowała się podróżami oraz architekturą i stylem arabskim. W projektach widać wyraźny akcent etniczny, a także nawiązanie do przyszłości i ról kobiet w społeczeństwie.

 

# Nasamat – z arabskiego oznacza „wiatr”, to zapach stworzony na wyłączność Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Marka zamknęła odrobinę luksusu w butelce. Zapach ma przypominać
o ojczyźnie lub o zwiedzonych miejscach. Nasamat oferuje sześć róznych zapachów: African Musk, Bulgarian Rose, England Cashmere, Italian Bergamot, Oud Bouquet, Scotland Leather dostępnych jedynie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

# Downtown Design – w październiku odbędzie się druga międzynarodowa edycja targów
w Dubaju. Podczas eventu prezentowane są najwyższej jakości akcesoria, meble, oświetlenie, tekstylia i technologie. Trzydniowa wystawa ma na celu przedstawienie najlepszych projektów, zrzeszenie i zainspirowanie twórców do włączenie Bliskiego Wschodu w światowy design.

 

# INAYAH – to marka stworzona nie tylko dla kobiet islamu, choć przede wszystkim z myślą o nich. Kolekcje są skromne, proste, ale i nowoczesne. W projektach połączono tradycję z aktualnymi trendami, co dało ogromny wybór zarówno odzieży na co dzień, jak i na specjalne okazje.

# DKNY Ramadan – znana firma stworzyła kobiecą kolekcję na okres ramadanu. Projekty są idealną propozycją zarówno na czas postu, jak i po nim – nowoczesny look i stonowana kolorystyka umożliwiają swobodne łączenie kolekcji „Ramadan” z pozostałymi ubraniami z szafy. W kampanii DKNY wzięły udział dwie czołowe przedstawicielki mody Bliskiego Wschodu – Tamara Al Gabbani i Yada Golsharifi.

Tekst | Judyta Linczerska

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

2 godziny ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

5 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

9 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago