Co kraj, to obyczaj. Travel tips

Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się popełnić faux pas w czasie pobytu za granicą. Można tego uniknąć w jeden, prosty sposób. Mianowicie: dowiedzieć się wcześniej, co powinno, a czego nie powinno się robić w danym miejscu na świecie. Każdy z nich posiada własne zwyczaje, które należy uszanować, a nie z nimi walczyć. Globelink opracowało pod tym kątem osiemnaście różnych krajów wraz z przypisami rzeczy zabronionych.

Nie wszystkie normy zachowań, które są dopuszczalne na naszym podwórku, będą akceptowalne w innych regionach świata. W związku z tym warto zapoznać się z kulturą obcych stron, by uniknąć wszelkich niemiłych sytuacji, które mogą popsuć nasz wyjazd lub przynajmniej narazić na krytyczne spojrzenie miejscowych.

Czasem sprawy, które zwykliśmy uważać za całkowicie normalne na całym świecie, jak na przykład dawanie napiwków, nie wszędzie funkcjonują w ten sam sposób. W Japonii zwyczaj ten jest nietaktem, zaś w Stanach Zjednoczonych jest kompletnie odwrotnie. Z kolei w Turcji gest oznaczający „ok” uznany będzie jako obraźliwy. W Niemczech trzeba zachować cierpliwość i poczekać ze składaniem życzeń do dnia urodzin. Przedwczesne „świętowanie” nie spotka się z radosną reakcją.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W trakcie podróży nieraz można się spotkać z zaskakującymi sytuacjami. Jest to jednak jedna z najbardziej fascynujących kwestii, która dodatkowo zwiększa egzotykę danego regionu oraz nasz apetyt na dalsze wyprawy. Każdy kraj posiada swoje własne zwyczaje, prawa oraz tradycje. Należy je szanować, by nie złamać miejscowego tabu, a czasem nawet i prawa.

Oto lista wskazówek, które uchronią od popełnienia – typowych dla turystów – błędów.

travel-mistakes-culture-main (1)

 

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News