Co jedzą top modelki? Zaglądamy do jadłospisu czterech modelek

Dziewczyna oblizująca palec

Przeglądając kolorowe magazyny, każda z nas zastanawia się, jak to jest, że wszystkie gwiazdy, modelki i celebrytki mają tak idealne figury.

Oczywiste jest, że po części to zasługa magicznej różdżki zwanej Photoshopem. Podkreślić należy jednak, że te kobiety dbają o swoje ciała. Wiele czynników ma wpływ na figurę modelek. Najczęściej są to uwarunkowania genetyczne albo po prostu wynik ich ciężkiej pracy. Mam tu oczywiście na myśli pracę z trenerem oraz sumienne trzymanie się określonej diety.

1. Gisele Bündchen : dieta oparta na warzywach

Posiłki dla Gisele i jej męża Toma Brady przygotowuje ich osobisty szef kuchni, Allen Campbell. Dieta małżeństwa jest dość rygorystyczna, bowiem 80% ich posiłków to warzywa. Znajdziemy w niej także dużo pełnoziarnistych produktów oraz chudego mięsa jak kaczki czy łososia. Ze swojej diety wyeliminowali natomiast biały cukier, białą mąkę, glutaminian sodu, nabiał, grzyby oraz kofeinę. Świeże owoce są zarezerwowane głównie dla dzieci. Podczas całego miesiąca radykalnego jedzenia zaplanowanych posiłków, rodzina przez jeden tydzień może sobie pofolgować i zjeść to, na co ma ochotę.

2. Lily Aldridge : catering dietetyczny Sakara

Jedna z najseksowniejszych modelek Victoria’s Secret stawia na katering dietetyczny kultowej już marki Sakara. Są to kreatywne posiłki przygotowane specjalnie dla Lily. Ulubione dietetyczne śniadania, obiady i kolacje modelki zainspirowały markę Sakara do stworzenia specjalnej limitowanej edycji planu, który mogłyby wykupić inne klientki. Zachwycone wynikami z diety Lily Aldridge, skorzystały także modelki Erin Heatherton, Chrissy Teigen, Karolina Kurkova, i Hilary Rhoda. Sakara proponuje dowóz posiłków przez trzy lub pięć dni w tygodniu. W pięknie opakowanych pudełkach można znaleźć świeże, organiczne, wegetariańskie śniadania, obiady, kolacje oraz napoje. Jest to bardzo wygodny sposób, ponieważ jedyne co musimy zrobić, to otworzyć pudełko i skonsumować pyszny, ale zarazem dietetyczny posiłek.

3. Carolyn Murphy : dieta alkaliczna

Dieta alkaliczna polega na ograniczeniu kwaśnych posiłków, w celu obniżenia poziomu pH w organizmie. Należy jeść dużo owoców, warzyw, orzechów, roślin strączkowych, natomiast ograniczyć mięso, ryby, nabiał, jajka oraz alkohol. Dieta Carolyn Murphy to całkowite odkwaszenie organizmu. Warzywa i owoce w procesie trawienia zmieniają się w związki o odczynie zasadowym. Ponadto modelka jest zafascynowana medytacją, która w połączeniu z dietą alkaiczną przywraca równowagę w jej organizmie.

4. Miranda Kerr: dieta według grupy krwi

Badania amerykańskich lekarzy D’Adamo dowiodły zależności między grupami krwi, doborem diety, stylem życia a skłonnościami do wielu chorób. Stosując metody laboratoryjne i kliniczne, przetestowali powszechnie dostępne produkty żywnościowe i ich reakcje z grupami krwi. Cztery grupy krwi, cztery diety. Miranda ma grupę krwi A, co odznacza się niskim Indeksem glikemicznym, zasadowością oraz niezwykle niską zawartością mięsa. Najważniejszym posiłkiem dla modelki jest śniadanie, które składa się z trzech części.

5. Bridget Malcolm: dieta wegańska

Dieta ta wyklucza wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego. Swoją uwagę skupia na owocach, warzywach i zbożach. Mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo restrykcyjna, spokojnie, może ona zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu. Kiedy zostałam weganką, ludzie ciągle mi mówili, że roztaczam jakiś blask, powiedziała Bridget Malcolm, która w 2015 roku została ogłoszona przez australijską organizację PETA najseksowniejszą weganką.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post