Categories: miastoorientuj się

Co emoji kraba ma wspólnego z osobami transseksualnymi?

Żyjemy w czasach, gdy emoji mają większe znaczenie, niż moglibyśmy przypuszczać. Była walka o równouprawnienie rudowłosych i mamy – rudowłose emoji. Była walka o kobietę w hijabie – jest. Teraz przyszedł czas na osoby transseksualne.

Chociaż kolekcja emoji stale się powiększa, osoby transseksualne poczuły się dyskryminowane przy ostatniej aktualizacji systemu iOS. Mamy co prawda flagę LGBT+, ale… nie ma flagi osób transseksualnych. Unicode, odpowiedzialne za wprowadzanie nowych ikonek dolało oliwy do ognia dodatkowo, ponieważ w zestawie nowych ikonek pojawiła się piracka flaga.

Dostaliśmy emoji homara, bo ludzie narzekali, że muszą używać ikonki krewetki lub kraba, zamiast ukochanego homara. No tak, z pewnością upodobania kulinarne są ważniejsze niż reprezentacja społeczności trans – mówi aktywistka Charlie Craggs.

I właśnie tym sposobem społeczność trans postanowiła przygarnąć emoji homara, jako swój znak, tworząc akcję #clawsoutfortrans – petycję i kampanię z homarem w tle, by zwrócić uwagę na brak ich flagi w ikonkach. Co ciekawe, może nie wiedzieliście, ale homary posiadają zarówno męskie, jak i żeńskie organy płciowe.

Flaga społeczności trans jest jedną z najczęściej zgłaszanych do zdobycia własnego emoji. I za każdym razem prośby są odrzucane przez Unicode. Od 3 lat, bez względu na liczbę próśb.

Każdy może zgłosić propozycję emoji, ale trzeba załączyć do prośby szczegółową dokumentację, dlaczego właśnie ta ikonka jest potrzebna. Klikając tutaj, możecie dołączyć do akcji i podpisać petycję.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago