Co emoji kraba ma wspólnego z osobami transseksualnymi?

emoji kraba trzymające flagę trans

Żyjemy w czasach, gdy emoji mają większe znaczenie, niż moglibyśmy przypuszczać. Była walka o równouprawnienie rudowłosych i mamy – rudowłose emoji. Była walka o kobietę w hijabie – jest. Teraz przyszedł czas na osoby transseksualne.

Chociaż kolekcja emoji stale się powiększa, osoby transseksualne poczuły się dyskryminowane przy ostatniej aktualizacji systemu iOS. Mamy co prawda flagę LGBT+, ale… nie ma flagi osób transseksualnych. Unicode, odpowiedzialne za wprowadzanie nowych ikonek dolało oliwy do ognia dodatkowo, ponieważ w zestawie nowych ikonek pojawiła się piracka flaga.

Dostaliśmy emoji homara, bo ludzie narzekali, że muszą używać ikonki krewetki lub kraba, zamiast ukochanego homara. No tak, z pewnością upodobania kulinarne są ważniejsze niż reprezentacja społeczności trans – mówi aktywistka Charlie Craggs.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

I właśnie tym sposobem społeczność trans postanowiła przygarnąć emoji homara, jako swój znak, tworząc akcję #clawsoutfortrans – petycję i kampanię z homarem w tle, by zwrócić uwagę na brak ich flagi w ikonkach. Co ciekawe, może nie wiedzieliście, ale homary posiadają zarówno męskie, jak i żeńskie organy płciowe.

Flaga społeczności trans jest jedną z najczęściej zgłaszanych do zdobycia własnego emoji. I za każdym razem prośby są odrzucane przez Unicode. Od 3 lat, bez względu na liczbę próśb.

Każdy może zgłosić propozycję emoji, ale trzeba załączyć do prośby szczegółową dokumentację, dlaczego właśnie ta ikonka jest potrzebna. Klikając tutaj, możecie dołączyć do akcji i podpisać petycję.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News