Co czytasz w metrze?

Pieniądze nie leżą na ulicy, lecz inspiracje owszem. W tym przypadku Uli Beutter Cohen odnalazła je w metrze. Stworzyła konto na Instagramie, na którym publikuje recenzje książek przypadkowych ludzi, których spotkała w transporcie miejskim. Co czytasz? Dlaczego to czytasz? Odpowiedzi na te pytania mogą o tobie dużo powiedzieć.

Pomysł prosty, a jednak genialny. Pewnie niejeden raz każdy z nas miał ochotę zagadać siedzącą w metrze osobę obok, czy książka, którą czyta jest warta uwagi. Uli stworzyła idealne „miejsce”, w którym znajdziemy recenzję danej pozycji wraz ze zdjęciem nieznajomego.

1

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Podróżując po Nowym Jorku, Uli dostrzegła, jak wielu ludzi czyta książki. Sięgają po odmienne gatunki, tytuły. Metro można przyrównać do swoistego mikrokosmosu. Na zaledwie maleńkim skrawku da się odnaleźć wielbicieli klasyki, fanów fantasy, posiadaczy bestsellerów czy trzymających w napięciu kryminałów. Dziewczyna zaczęła się zastanawiać kim są ci ludzie, którzy – mimo że znajdują się tak blisko – są obcy, co czytają i dlaczego ich wybór padł właśnie na tę, a nie inną książkę. Któregoś dnia po prostu o to zapytała i w taki sposób rozpoczęła przygodę z “Subway Book Review”.

Uli wspomina, że im więcej różnych recenzji zdołała zebrać, tym bardziej zdawała sobie sprawę, w jaki sposób przebiega, z pozoru nic nie znaczący, wybór książki. Wpływają na to aktualne wydarzenia z naszego życia lub jego ogólna historia. Opinie przypadkowych ludzi na temat czytanych przez nich książek wydają się szczere i świeże. Niektóre z zebranych recenzji czy historii nich są bardzo osobiste, inne zabawne lub ponure. Jest to nowy wymiar zbioru tego typu w takiej formie.

Bez tytułu

Bez tytułud

Bez tytułuds

Bez tytułuf

Bez tytułufr

ce

Warto zaznajomić się choćby z kilkoma z nich. Wszelkie nowości dotyczące projektu można śledzić na stronie subwaybookreview.com lub facebook.com/subwaybookreview, instagram.com/subwaybookreview i twitter.com/SbwyBookreview.

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News