Cmentarze do zwiedzenia

#1 PERE-LACHAISE, Paryż

pere-lachaise-paris

Jeden z najczęściej odwiedzanych cmentarzy na świecie, spoczywają tu postaci takie jak Edtith Piaf, Oscar Wilde, czy Jim Morrison. Pere-Lachaise był modelem dla wielu innych cmentarzy na całym świecie. To miejsce jest na tyle ogromne, że odwiedzający potrzebują mapy, aby się nie zgubić.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

#2 ZENTRALFRIEDHOF, Wiedeń

wieden

Beethoven, Schubert, Johann Strauss i wiele innych znanych nazwisk zostało pochowanych na największym i najbardziej znanym wiedeńskim cmentarzu. Na samym środku tego miejsca znajduje się ogromny kościół i mimo, że głównie jest to katolicki cmentarz, znajdują tu się również nagrobki protestanckie i żydowskie. To także największy pod względem pochowanych cmentarz w Europie

#3 HIGHGATE CEMETERY, Londyn

highgate-cemetery-london

Karol Marks jest tylko jedym z wielu znanych osobistości, które zostały tutaj pochowane. Ten cmentarz znany jest głównie jako miejsce gdzie wytwórnie filmowe kręcą horrory.

# 4 GREYFRIARS KIRKYARD, Edynburg

greyfriars-kirkyard-edinburgh

W 1990 roku zaobserwowano tutaj wiele paranormalnych zjawisk. Dzisiaj jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych Edynburga.

# 5 MIASTO UMARŁYCH, Kair

city-of-the-dead-cairo

Miasto Umarłych znane jest taże jako ‚al Qarafa‘, czyli po prostu cmentarz. Jest on domem najbiedniejszych obywateli kraju. Lokalni mieszkańcy nie lubią promocji tego miejsca jako atrakcji turystycznej, dlatego nie zobaczysz tego cmentarza w ofercie żadnego z biur podróży.

tekst | Basia Dudek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News