Ciekawe drobiazgi do twojej kawiarni

Posiadając własną kawiarnię, warto wyposażyć ją w kilka ciekawych drobiazgów, które nadadzą jej unikatowego, wyjątkowego charakteru. Wśród nich warto sięgnąć między innymi po praktyczne i eleganckie czarne tablice, a także po wiele innych, mniejszych dodatków, które jednocześnie będą bardzo funkcjonalne. Zobacz, co możesz wykorzystać w swoim lokalu.

Duża czarna tablica na ścianę

Jednym z ciekawych dodatków, po które możesz sięgnąć, urządzając swoją kawiarnię, może być klasyczna, czarna tablica montowana na ścianie. Idealnie sprawdzi się jako miejsce do zapisania menu, które można umieścić za ladą. Dzięki temu będzie można zapisać na nim wszystkie propozycje, jakie ma kawiarnia, zaczynając od kaw, a kończąc na słodkich przekąskach.

Dlaczego warto wybrać akurat czarną tablicę? Jest przede wszystkim bardzo klimatycznym dodatkiem, który sprawia, że każda kawiarnia nabierze nowego charakteru. Szczególnie dobrze sprawdzi się we wnętrzach o klasycznym, eleganckim wystroju.


A jeśli nie chcesz korzystać z dużej tablicy, na której trzeba wszystko wypisywać ręcznie, możesz zdecydować się jedynie na mniejszą, zawieszoną pod wydrukowanym menu. Na niej umieścisz specjalne oferty, na przykład obowiązuje w danej chwili promocje, albo inne ciekawe informacje, które mogą przydać się twoim klientom. Częstą praktyką jest podawanie informacji między innymi o tym, kto przygotowuje tego dnia kawę czy desery.

Niewielka tabliczka typu potykacz

Kolejnym ciekawym dodatkiem z tej samej serii może być potykacz w formie czarnej tablicy, który można znaleźć – podobnie jak inne dodatki – w firmie Blackdecor. Jest to niewielka tablica, którą można ustawić przed wejściem do kawiarni. Świetnie sprawdzi się w celu zachęcenia klientów do zajrzenia do lokalu. Wystarczy wypisać na niej smakołyki dnia albo najbardziej adekwatne do pogody kawy i desery: latem niech będzie to smakowite frapuccino, a zimą gorąca, wspaniała latte. Na pewno przechodząc obok tablicy, niejeden klient skusi się, by zajrzeć na chwilę do środka.

Stojaki na menu albo dodatkowe oferty

Chciałbyś, aby na każdym stoliku w twojej kawiarni znalazła się informacja dla klientów, po jakie napoje albo słodycze mogą sięgnąć? To doskonały pomysł, który na pewno ułatwi im wybór i sprawi, że poczują się w twoim lokalu jeszcze bardziej komfortowo. Co więcej, osoby, które spędzą w nim więcej czasu, z chęcią zamówią kolejny napój czy przekąskę, jeśli będą mogły łatwo sprawdzić, co znajduje się w twoim menu.

W tym celu warto skorzystać z eleganckich stojaków, zwłaszcza tych, które wyposażone są w drewniane dodatki, nadające im eleganckiego charakteru. Wybierz spośród lekko pochyłych lub prostych, aby zachęcić swoich gości do dalszych zakupów i degustowania smakołyków, które dla nich przygotujesz.

Skórzane okładki na menu

Jeszcze bardziej wytwornym rozwiązaniem, które może spodobać się wielu klientom i świetnie sprawdzi się w eleganckich wnętrzach, będzie menu w skórzanej okładce. Zainwestuj w nią i zobacz, jak od razu wzrastają walory twojej kawiarni w oczach klientów. To rozwiązanie pozwoli ci bowiem wyróżnić się na tle konkurencji, podkreślając, że twój lokal jest ekskluzywny i niezwykły.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News