Chusty na głowę i nie tylko – dla fanów motoryzacji

Motocykliści tworzą swoistą subkulturę, której istotnym elementem jest „kod wizualny”. Chodzi o sposób, w który motocykliści się ubierają, a także o rodzaj ozdób, które nanoszą na swoją odzież, motory, miejsce zamieszkania. Dla wielu osób jedno nie istnieje bez drugiego – czyli będąc motocyklistą, musisz w jakimś stopniu podzielać również preferencje wizualne. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi dla osób, które pragną naśladować styl ubioru motocyklistów oraz poszukują inspiracji w tym temacie.

Nakrycie głowy prawdziwego motocyklisty

Jakie nakrycie głowy powinien nosić motocyklista? Oczywiście, oferta dedykowanych dla nich nakryć głowy jest bardzo rozbudowana. Znajdziesz różnego typu czapki, a nawet kapelusze. Najbardziej podstawowym typem nakrycia głowy – związanym bezpośrednio z faktem przemieszczania się na motorze – jest oczywiście kask. Jednak po jego zdjęciu najczęściej ubierana jest chusta, zwana również bandaną. Dlaczego właśnie ona?

Można wskazać na różne przyczyny popularności chust na głowę wśród amatorów motocykli. Przede wszystkim – chusty są bardzo uniwersalne, nadają się do stosowania zarówno jako osłona na głowę, szyję, przegub ręki jak i wiele innych miejsc. Chusty na głowę dla motocyklistów są najczęściej pokryte specjalnymi motywami wizualnymi, wywołującymi skojarzenia z tą subkulturą. Niezwykle popularne są motywy czaszek, śmierci, aniołów i demonów, a także zespołów muzycznych, nazw firm produkujących motocykle. Rozbudowaną ofertę chust i bandamek znajdziesz pod linkiem: http://motozloty.com/chusty-bandany-maski-kominy-ubrania-c-127_50.html.


Warto też wspomnieć o niezwykle popularnym motywie kultury amerykańskiej – symbolizowanym przez flagę amerykańską oraz motyw orła, występujących w różnych wersjach graficznych. Chusty takie znajdziesz pod linkiem: http://motozloty.com/chusta-na-glowe-czaszka-pirat-bandama-bandanka-p-4273.html. Są to produkty bardzo uniwersalne – możesz używać ich zarówno jako nakrycia głowy lub jako estetycznej zasłony na okno.

Jak udekorować swoją odzież? Nic prostszego – naszywki!

Naszywki to element niezwykle popularny w wielu subkulturach – w tym również motocyklowej. Naszywki można z łatwością nanosić na dowolną odzież, plecaki, torby oraz inne elementy wykonane z różnych (naturalnych jak i syntetycznych) tkanin. Wśród naszywek znajdziesz modele dedykowane zarówno do wszycia (za pomocą igły i nici) jak i naszywki do naklejania. Te ostatnie są bardziej komfortowe – ich montaż przebiega po prostu szybciej. Ponadto, są również wytrzymałe i odporne na zdzieranie.

Popularne motywy naszywek motocyklowych są dość znane: nazwy zespołów rockowych lub metalowych, nazwy marek motorów, a także trupie czaszki. Ponadto, popularne są naszywki z motywami piratów, których symboliczne przedstawienie odpowiada w jakiś sposób pozycji społecznej, którą zajmują dziś motocykliści. Są oni bowiem swoistymi „anarchistami” współczesnej kultury. Naszywki takie znajdziesz w sklepie internetowym pod linkiem: https://motozloty.com/naszywki-c-98.html.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News