Chris Columbus chce nakręcić kolejną część Harry’ego Pottera

Podobno wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Czy tak samo będzie z Harrym Potterem? Chris Columbus, reżyser dwóch pierwszych części przygód czarodzieja, chce nakręcić kolejny sequel.

Czas Harry’ego Pottera mógł się zakończyć wraz ze sfilmowaniem ostatniej części przygód młodego czarodzieja. Jednak fani serii nie pozwalają jej odejść w zapomnienie. Świat stworzony przez J.K. Rowling wciąż żyje i, jak widać, zapotrzebowanie na niego się nie wyczerpuje. Istnieją już dwa parki rozrywki poświęcone magicznemu światu Harry’ego Pottera, dzięki którym wszyscy mugole mogą poczuć się jak w czarodziejskiej krainie. Ponadto w przyszłym roku na ekranach ma się pojawić film „Fantastic Beasts and Where to Find Them”, którego akcja będzie się rozgrywać siedemdziesiąt lat przed opisanymi wydarzeniami w serii o Potterze.

Daniel-radcliffe-emma-watson-harry-potter-hermione-granger-ron-weasley-rupert-grint-Favim.com-41703

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jednak to nie zaspokaja apetytu fanów. Wszyscy liczą na to, że powstaną nowe przygody przyjaciół. Jest jeszcze nadzieja. Chris Columbus, reżyser pierwszych dwóch części serii, powiedział, iż marzy mu się nakręcenie kolejnego filmu o Potterze. Columbus chciałby się skupić na wydarzeniach po bitwie o Hogwart, ale jeszcze przed epilogiem ukazującym naszych bohaterów osiemnaście lat później.

-Bardzo chciałbym wrócić i zrobić kolejne filmy. Ale nie Fantastic Beasts, który moim zdaniem z pewnością będzie niesamowity, lecz chciałbym nakręcić kolejny film, w którym pojawiłaby się najsłynniejsza trójka przyjaciół – Harry, Hermiona oraz Ron. Jestem niezwykle ciekawy, co się z nimi stało po zakończeniu ostatniego filmu, w którym na końcu przeniesiono się osiemnaście lat do przodu – to jest osiemnaście niezwykłych opowieści o Harrym Potterze – wyjaśnia.

Harry-Potter-Epilogue

Columbus, razem z pozostałymi fanami, zastanawia się, co mogło się wydarzyć po śmierci Voldemorta i, tak samo jak oni, wyczekuje jakiegoś znaku od Rowling o kontynuacji serii. Pisarka tylko zaostrza apetyty entuzjastów Pottera. W 2014 roku ukazało się opowiadanie o Harrym (liczące zaledwie 1500 słów), które przypominało notatkę prasową. Columbus zastrzega, że nie zamierza wywierać presji na pisarce, jednak bardzo chciałby wiedzieć co dzieje się w jej głowie (nie tylko on!).

Niestety, musimy się uzbroić w cierpliwość. Gwiazda Harry’ego Pottera nie umiera, lecz z roku na rok staje się coraz jaśniejsza. Zanim przyjdzie do nas spóźniony list z Hogwartu, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wyczekiwać kolejnych opowiadań i udać się do kina na „Fantastic Beasts and Where to Find Them”. Premiera jednak dopiero w 2016 roku.

chris-columbus-wants-more-potter-books__oPt

tekst | Aleksandra Leśnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News