Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster przy wsparciu miasta Warszawa otworzyła właśnie nabór do projektu edukacyjnego stworzonego dla filmowców wszystkich specjalności!
8. edycja Szkoły Teledysków zaprasza wszystkich: od reżyserów, scenarzystów, operatorów, kierowników produkcji po wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z realizacją wideoklipów, filmów, czy reklam.
Po kilku tygodniach wykładów oraz pracy nad scenariuszem młodzi twórcy zrealizują trzy teledyski dla dwóch zespołów i jednego rapera:
BEDOES – rocznik ‘98. Najmłodszy Młody Wilk Popkillera i najmłodszy polski raper na szczycie OLiS. Jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów wydawniczych w historii polskiego rapu, który pierwsze miliony w sieci zrobił przed… dwudziestką.Raper przenosi typową dla SB kontrowersję na zupełnie nowy poziom, a zarazem jego wyszlifowany błyskawicznie styl, w przeciągu kilku lat sprawił, że stał się jednym z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowej szkoły.
SONAR – projekt Łukasza Stachurko (Sonar Soul), który współtworzył m.in. duet RYSY. W zespole jedyną wokalistką jest Lena Osińska (znana z The Voice of Poland), a na scenie zobaczyć można również perkusistę Rafała Dutkiewicza (grywającego ze Skalpelem, Mariką i P.Unity) oraz doświadczonego pianistę Artura Bogusławskiego. Nowy album Torino będzie miał premierę 23 marca. Gościnnie na płycie pojawił się Holak, Miles Bonny oraz Antar Squair Blaq Jackson.
SOUND’N’GRACE – to ponad dwudziestoosobowa grupa wokalna i pięcioosobowy band pod kierunkiem Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego. Założyli zespół w 2005 roku i od tamtej pory nie wyobrażają sobie bez niego życia. 17 listopada 2017 roku premierę miał drugi album studyjny chóru, zatytułowany Życzenia.
W tajniki sztuki tworzenia wideoklipów wprowadzą uczestników mentorzy: Agnieszka Gomułka, Roman Przylipiak i Filip Załuska. Stałym elementem Szkoły Teledysków są autorskie wykłady cenionych reżyserów, producentów, scenarzystów i operatorów związanych z wideoklipem, reklamą, filmem. W tej edycji spotkamy się z: Konradem Aksinowiczem, Olgą Czyżykiewicz i Jarosławem Szodą.
Scenariopisarskie sekrety zdradzi Agnieszka Kruk ze Story.Lab, a o produkcji opowie Alicja Jagodzińska z Wonderland Pictures Company.
Podczas warsztatów uczestnicy stworzą trzy ekipy filmowe. Zadaniem każdej z nich będzie napisanie scenariusza, zorganizowanie planu filmowego, realizacja zdjęć i zmontowanie teledysku do jednego z trzech utworów. Każda z grup otrzyma do dyspozycji profesjonalny sprzęt filmowy oraz budżet na produkcję. Nad pracą każdej z ekip czuwać będzie opiekun artystyczny.
Zajęcia odbywać się będą w Domu Kultury Kadr w Warszawie, przez trzy kwietniowe weekendy. Uroczysta premiera muzyczno-filmowych dzieł planowana jest na 29 maja 2018 roku. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj: https://goo.gl/forms/BVZL1s64kC4NSKn83.
Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.