Chcesz stworzyć teledysk? Weź udział w 8. edycji Szkoły Teledysków

Dwóch mężczyzn przy kamerze

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster przy wsparciu miasta Warszawa otworzyła właśnie nabór do projektu edukacyjnego stworzonego dla filmowców wszystkich specjalności!

8. edycja Szkoły Teledysków zaprasza wszystkich: od reżyserów, scenarzystów, operatorów, kierowników produkcji po wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z realizacją wideoklipów, filmów, czy reklam.

Po kilku tygodniach wykładów oraz pracy nad scenariuszem młodzi twórcy zrealizują trzy teledyski dla dwóch zespołów i jednego rapera:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


BEDOES – rocznik ‘98. Najmłodszy Młody Wilk Popkillera i najmłodszy polski raper na szczycie OLiS. Jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów wydawniczych w historii polskiego rapu, który pierwsze miliony w sieci zrobił przed… dwudziestką.Raper przenosi typową dla SB kontrowersję na zupełnie nowy poziom, a zarazem jego wyszlifowany błyskawicznie styl, w przeciągu kilku lat sprawił, że stał się jednym z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowej szkoły.

SONAR – projekt Łukasza Stachurko (Sonar Soul), który współtworzył m.in. duet RYSY. W zespole jedyną wokalistką jest Lena Osińska (znana z The Voice of Poland), a na scenie zobaczyć można również perkusistę Rafała Dutkiewicza (grywającego ze Skalpelem, Mariką i P.Unity) oraz doświadczonego pianistę Artura Bogusławskiego. Nowy album Torino będzie miał premierę 23 marca. Gościnnie na płycie pojawił się Holak, Miles Bonny oraz Antar Squair Blaq Jackson.

SOUND’N’GRACE – to ponad dwudziestoosobowa grupa wokalna i pięcioosobowy band pod kierunkiem Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego. Założyli zespół w 2005 roku i od tamtej pory nie wyobrażają sobie bez niego życia. 17 listopada 2017 roku premierę miał drugi album studyjny chóru, zatytułowany Życzenia.

W tajniki sztuki tworzenia wideoklipów wprowadzą uczestników mentorzy: Agnieszka Gomułka, Roman Przylipiak i Filip Załuska. Stałym elementem Szkoły Teledyskówautorskie wykłady cenionych reżyserów, producentów, scenarzystów i operatorów związanych z wideoklipem, reklamą, filmem. W tej edycji spotkamy się z: Konradem Aksinowiczem, Olgą Czyżykiewicz i Jarosławem Szodą.

Scenariopisarskie sekrety zdradzi Agnieszka Kruk ze Story.Lab, a o produkcji opowie Alicja Jagodzińska z Wonderland Pictures Company.

Podczas warsztatów uczestnicy stworzą trzy ekipy filmowe. Zadaniem każdej z nich będzie napisanie scenariusza, zorganizowanie planu filmowego, realizacja zdjęć i zmontowanie teledysku do jednego z trzech utworów. Każda z grup otrzyma do dyspozycji profesjonalny sprzęt filmowy oraz budżet na produkcję. Nad pracą każdej z ekip czuwać będzie opiekun artystyczny.

Zajęcia odbywać się będą w Domu Kultury Kadr w Warszawie, przez trzy kwietniowe weekendy. Uroczysta premiera muzyczno-filmowych dzieł planowana jest na 29 maja 2018 roku. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj: https://goo.gl/forms/BVZL1s64kC4NSKn83.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Szkola teledyskow NET 1 Chcesz stworzyć teledysk? Weź udział w 8. edycji Szkoły Teledysków

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News