Charlie Barker, dziewczyna z Instagrama

Tak jak do tej pory Youtube był dla producentów muzycznych miejscem poszukiwań młodych talentów, tak teraz na Instagramie agencje modelingowe szukają przyszłych gwiazd świata mody. Jedną z pierwszych odkrytych w ten sposób modelek jest Charlie Barker. 

Dwudziestolatka z Nottingham stała się sensacją sieci. Jej instagramowe konto liczy obecnie około 546 tysięcy obserwatorów, a ich liczba rośnie z dnia na dzień. Tumblr również szaleje na punkcie dziewczyny. W czym tkwi fenomen tej Brytyjki? Odpowiedź sama nasuwa się po obejrzeniu zdjęć Charlie. Nietypowa uroda, idealne ciało, streetwearowy styl oraz umiejętna zabawa makijażem i kolorem włosów. Barker ma w sobie wszystko to, co podoba się obecnie młodym ludziom.  Jak sama twierdzi, inspiracją jest dla niej David Bowie, który na przestrzeni swojej kariery wielokrotnie zmieniał image. Charlie również lubi eksperymentować ze swoim ubiorem, jednak w galerii na Instagramie dziewczynę najczęściej można zobaczyć w pastelowych, błyszczących stylizacjach rodem z przerysowanych lat 90.

tumblr_n9526hLqYQ1qlzamao1_1280

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Modelka nie boi się zmian swojego wyglądu, jest tym, kim chce być i to w niej mogło urzec przedstawicieli londyńskiej agencji Select Models, z którymi podpisała kontrakt. Barker nabiera dopiero tempa i być może lat już niedługo usłyszymy o jej sukcesach na wybiegu i kampaniach.

Dziewczyna tworzy też obrazy, ale jednak byłoby zaskoczeniem, gdyby zrezygnowała z tak prężnie rozwijającej się kariery  modelki na rzecz sztuki. Charlie sama dziwi się tym, jak w krótkim czasie media społecznościowe zmieniły jej życie. Swoją drogą, ciekawe jaki wpływ social media będą miały na branżę modową w najbliższych latach. Chociaż wciąż raczkują, już zmieniły dość wiele.

S6xm7YzYyas

tumblr_n8k01kW4mE1qlzamao1_1280

tekst | Zuzanna Tomaszewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News