Chappie

Już 13 marca na ekrany polskich kin trafi najnowsze dzieło Neilla Blomkampa, twórcy kultowego ,,Dystryktu 9” i ,,Elizjum”, reżysera okrzykniętego przyszłością kina sci-fi.

,,Chappie”, bo o tym filmie mowa, jest kolejną opowieścią o próbie stworzenia sztucznej inteligencji. Główny bohater to jeden z robotów policyjnych do zadań specjalnych współpracujących z policją Johannesburga, na którym jego twórca, Deon (znany ze ,,Slumdog Millionaire” Dev Patel), postanawia przetestować stworzoną przez siebie AI. Wszystko poszłoby zgodnie z planem, gdyby nie fakt, że android zostaje uprowadzony przez lokalnych gangsterów, którzy postanawiają wykorzystać robota do własnych celów. Chappie okazuje się mieć umysłowość dziecka,  a jego  ‘wychowaniem’ (oczywiście na gangstera, który ma za zadanie pomóc im w przeprowadzeniu największego z dotychczasowych skoków) zajmują się Yo-Landi Visser i Ninja (prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Die Antwoord). Prócz zaczepnego duetu z Kapsztadu w filmie zobaczymy także Hugh Jackmana oraz Sigourney Weaver.

Czekamy z niecierpliwością na polską premierę, zadowalając się tymczasem znakomitą ścieżką dźwiękową superprodukcji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News