Categories: artdesignstreet art

Chaos i porządek – 2in1

Pavel Vetrov stworzył niespotykany pokój hotelowy o nazwie „Sunday”, podzielony na dwa, zupełnie sprzeczne ze sobą, światy. Połączył biel i harmonię z szaleństwem i kolorem street artu. Estetyka minimalizmu z maksymalizmem w jednym pomieszczeniu? To jest możliwe. Na ile sprawdzi się taka koncepcja?

Ukraiński artysta wymyślił rozwiązanie dla niezdecydowanych. Skontrastował ze sobą dwa przeciwstawne sobie bieguny. Część pokoju pomalowana jest na biało, nie zawiera zbędnych zdobień. To minimalizm w najczystszej formie. Z kolei druga strona nie pozwala skupić wzroku na jednym elemencie. Ściany, jak i wszystkie detale – pościel, meble czy lampa – pokryte są kolorowym graffiti.

Na pierwszy rzut oka, pokój wygląda jak dwa osobne pomieszczenia. Jednak tak nie jest. Prosta linia dzieli jeden pokój na pół, przedzielając wszystko na swojej drodze – łóżko, obraz czy nawet doniczkę z kaktusem. Całość wydaje się nieco surrealistyczna, przywodzi na myśl kadr z filmu.

Vetrov przyznaje, że zainspirował go francuski artysta TILT wraz ze swoim projektem „Panic Room”. Trzeba przyznać, iż jest jego wpływ jest bardzo silny. TILT przedstawia pokój podzielony na pół wyraźną granicą. Tak samo jak u ukraińskiego twórcy, czystość, chłód i porządek kontrastuje z ekspresyjną sztuką ulicy, która hipnotyzuje.

Vetrov pracuje jako dyrektor artystyczny w firmie Archivizer, która zajmuje się designem 3D. Portfolio ukraińskiego projektanta zawiera niezliczoną ilość ciekawych koncepcji. Można je podziwiać na stronie www.pavelvetrov.com.

tekst | Aleksandra Berezowska

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago