Chanel ogłosiło, kto zastąpi Karla Lagerfelda na stanowisku dyrektora kreatywnego

Siwy mężczyzna z kobietą na pomoście

Wiadomość o śmierci legendy świata mody, Karla Lagerfelda wstrząsnęła wczoraj światem mody. Chociaż od śmierci projektanta minęło kilkadziesiąt godzin, pojawiło się pytanie: kto zastąpi Karla w pracy?

Lagerfeld zarządzał domem mody Chanel od 35 lat. Chanel wczoraj po południu ogłosiło, że jego miejsce na stanowisku dyrektora kreatywnego zajmie Virigine Viard. Przed tą decyzją, media przez kilka godzin spekulowały, kto przejmie stery Chanel, typując takie persony, jak Marc Jacobs, Haider Ackermann (jeden z ulubionych projektantów Karla), czy Hedi Slimane.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jeśli Virgine Viar nie brzmi dla Was znajomo, wyjaśnimy, że jest to wieloletnia współpracownica Lagerfelda, która wspólnie z projektantem przygotowywała kolejne kolekcje. Kobieta pojawiała się także u boku projektanta podczas ostatnich pokazów, na których Karl był obecny. Virgine zastąpiła Karla także na koniec pokazu kolekcji haute couture na wiosnę 2019.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News