Casa De Carne. Restauracja, w której musisz sam zabić zwierzę, zanim je zjesz

Mężczyzna z nożem, a obok świnka z pyskiem opartym na dłoni

Dustin Brown postanowił wykorzystać swoją reżyserską moc i stworzyć film, który zmusi społeczeństwo do podjęcia refleksji i wyciągnięcia wniosków.

Chociaż nikogo nie można zmusić do wegetarianizmu, a niektórych wręcz nie można — niektóre osoby mają alergię na białko roślinne, to krótkometrażowy film Casa de Carne opowiada o trudnych wyborach i prawdzie na temat naszych zachowań.

Film został zrealizowany we współpracy z Last Chance for Animals. Akcja toczy się w nie tak dalekiej, ciemnej przyszłości, gdzie trójka znajomych chcąca zjeść posiłek w restauracji, najpierw własnoręcznie musi zabić wybrane przez siebie w menu zwierzę. Film wygrał pierwsze miejsce podczas tegorocznego Animal Film Festival.


Chcę, żeby ludzie zaczęli myśleć nad swoimi codziennymi wyborami. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy historii, które będą opowiadały o empatii i pozwolą spojrzeć na świat w inny sposób niż dotychczas. Prosto znaleźć różnice: rasowe, religijne, kulturowe, ale też gatunkowe. Koniec końców, wszyscy żyjemy na tej samej planecie.

4,5/5 - (45 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News