Carlsberg stworzył pierwszą papierową butelkę do piwa

Picie piwa w nadmiarze może nie przynieść co prawda wymiernych korzyści zdrowotnych, ale jak udowadnia Carlsberg, można pić piwo i jednocześnie przyczyniać się do poprawny stanu środowiska.

Carlsberg kilka dni temu zaprezentował, jak twierdzi, pierwszą na świecie papierową butelkę do piwa wykonaną z trwałego włókna drzewnego z powlekanym wnętrzem, by zapobiec przeciekaniu butelki.

Aktualnie holenderska firma prowadzi prace nad dwoma prototypami butelki z zielonymi włóknami: jedną z cienką warstwą plastiku typu PET we wnętrzu i drugą, z polimerową folią z furanianu polietylenu (PEF), która jest w 100% oparta na biozasadach, co oznacza tyle, że została wykonana z naturalnych, biodegradowalnych źródeł.

Carlsberg ma nadzieję stworzyć butelkę wykonaną w 100% z materiałów organicznych, bez wykorzystania polimerów. Jest to część ich nadrzędnego planu osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Chociaż nie jesteśmy jeszcze w stu procentach eko, te dwa prototypy są ważnym krokiem w kierunku realizacji naszych ambicji. Innowacje wymagają czasu, dlatego nadal będziemy współpracować z wiodącymi ekspertami w celu przezwyciężenia aktualnych problemów techicznych – powiedziała Myriam Shingleton, wiceprezes ds. rozwoju firmy.

Myriam dodała również, że papier jest lepszy od aluminium czy szkła, ponieważ pozyskiwany jest w sposób zrównoważony i ma bardzo niewielki wpływ na proces samej produkcji.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna…

19 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Robert E. Howard

Zaprezentowana filmowa wersja przygód Conana była tak słaba, że tłumnie ujawnili się wielbiciele dotychczas wyśmiewanych…

2 dni ago

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

4 dni ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

5 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

5 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

6 dni ago