Carlsberg stworzył pierwszą papierową butelkę do piwa

Piwo w papierrowej butelce

Picie piwa w nadmiarze może nie przynieść co prawda wymiernych korzyści zdrowotnych, ale jak udowadnia Carlsberg, można pić piwo i jednocześnie przyczyniać się do poprawny stanu środowiska.

Carlsberg kilka dni temu zaprezentował, jak twierdzi, pierwszą na świecie papierową butelkę do piwa wykonaną z trwałego włókna drzewnego z powlekanym wnętrzem, by zapobiec przeciekaniu butelki.

Aktualnie holenderska firma prowadzi prace nad dwoma prototypami butelki z zielonymi włóknami: jedną z cienką warstwą plastiku typu PET we wnętrzu i drugą, z polimerową folią z furanianu polietylenu (PEF), która jest w 100% oparta na biozasadach, co oznacza tyle, że została wykonana z naturalnych, biodegradowalnych źródeł.

Carlsberg ma nadzieję stworzyć butelkę wykonaną w 100% z materiałów organicznych, bez wykorzystania polimerów. Jest to część ich nadrzędnego planu osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Chociaż nie jesteśmy jeszcze w stu procentach eko, te dwa prototypy są ważnym krokiem w kierunku realizacji naszych ambicji. Innowacje wymagają czasu, dlatego nadal będziemy współpracować z wiodącymi ekspertami w celu przezwyciężenia aktualnych problemów techicznych – powiedziała Myriam Shingleton, wiceprezes ds. rozwoju firmy.

Myriam dodała również, że papier jest lepszy od aluminium czy szkła, ponieważ pozyskiwany jest w sposób zrównoważony i ma bardzo niewielki wpływ na proces samej produkcji.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News