Calypso – największa sieć klubów fitness

Nie ulega wątpliwości: w zdrowym ciele zdrowy duch. Polacy coraz chętniej dbają o swoją sylwetkę. Ci, którzy już ćwiczą, stanowią motywację dla tych, którzy dopiero zaczynają. Jest czego zazdrościć, bo nie ma lepszej wizytówki, niż świetny wygląd. Szukasz odpowiedniego miejsca dla siebie? Calypso to największa polska sieć klubów fitness, która stale się rozwija. Obecnie ma już 30 punktów w całym kraju.

Aerobik wymyślił w latach 70. dr Kenneth Cooper, lekarz NASA. Ta forma aktywności fizycznej szybko stała się jedną z najpopularniejszych. Ćwiczenia te, które miały poprawić kondycję astronautów, są w Polsce obecnie najbardziej lubiane.

3

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Ruch to najlepszy sposób na piękne ciało. Według badań, po każdym – nawet najmniejszym – wysiłku fizycznym nasz układ odpornościowy się wzmacnia. Poprawie ulega też bariera bezpieczeństwa, która chroni nas przed bakteriami i wirusami. Ludzie wysportowani rzadziej chorują na nowotwory, a ich układ immunologiczny jest niesamowicie sprawny. Mają też obniżony poziom złego cholesterolu, a więc mniejsze ryzyko powstawania zawałów, zakrzepów czy miażdżycy.

Ogromną popularność zdobywa teraz Cross-training, podczas którego ćwiczy się wszystkie partie ciała. W Calypso do Cross-trainingu są wydzielone specjalne strefy funkcjonalne. Ciekawą opcją są też tzw. short class – zajęcia, charakteryzujące się krótkim czasem i szybkimi efektami. Short Class z pewnością przypadną do gustu wszystkim zabieganym! Aby poprawić wydolność mięśni i kości warto z kolei wybrać się na basen. Pływanie pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała, dzięki niemu można uniknąć skrzywień kręgosłupa. A do tego podnosi tempo przemiany materii i spala tkankę tłuszczową.

2

Współczesne kluby fitness to nie tylko sam aerobik – to wręcz ośrodki sportu i rekreacji. Na miejscu można skonsultować się z dietetykiem, wybrać się na solarium, masaż czy saunę. W Calypso cały czas opiekuje się Tobą instruktor, a w cenie karnetu masz indywidualny plan treningowy, dopasowany do Twoich potrzeb. Z kolei dzięki specjalnej wadze Tanita możesz dokładnie sprawdzić, jakie są efekty Twoich ćwiczeń. Sieć klubów skupia się na zajęciach nastawionych na spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacniających, choreograficznych, mentalnych i prozdrowotnych. W dwóch klubach – warszawskich Calypso Premium – można skorzystać z basenu, a w klubach w Europlex, Wola Park i Adgar Plaza znajdują się boiska do squasha. W Calypso Europlex znajdziecie również badmintona i ściankę wspinaczkową. Co ważne, w większości punktów Calypso istnieją przyjazne rodzicom miejsca kids play, czyli małe przedszkola z bezpłatną opieką.

9

Sieć promuje też akcję “Aktywuj się!”, dzięki której można umówić się na bezpłatną konsultację z trenerem personalnym i zapewnić sobie tygodniowe członkostwo w klubie. Wystarczy wypełnić formularz na: www.sieaktywuj.pl.

Nie ma co się zniechęcać. Podejmij wyzwanie pięknej sylwetki, a słodyczom powiedz: NIE. Badania mówią, że najwięcej wśród ćwiczących osób jest ludzi bogatych i wykształconych. Nie jest trudno znaleźć się wśród nich.

4

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News