CAŁA PRAWDA O MUNDURKACH

#1. Japonia

Połowa populacji na hasło “mundurki japońskie” przypomina sobie, że zna słowo “hentai” i BACH! Mózg wyświetla obrazek dziewczyny w minispódniczce i z dużym biustem, na którym ledwo dopina się biała koszula. Okej, zawracajmy, to jest bardzo zła ścieżka i nie ma sensu nią podążać. Prawdziwe szkolne uniformy wyglądają inaczej. Tadam:

Japonia 2
http://www.investlah.com/

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

#2. Irlandia

Ktoś powie, że jestem złośliwa, ktoś, że wcale nie, ja powiem: tylko trochę. W Irlandii bez trudu można znaleźć mundurki zgrabne, ładne i powabne. Są nawet sklepy internetowe, w których można kupić każdą część oddzielnie, a do tego nawet wybrać konkretną szkołę! Mnie urzekły outfity z St. Colmcille’s Community School- sweterki masakrujące nawet najładniejszą linię sylwetki i spódnice, które nadają sie absolutnie do niczego.

2) http://stcolmcilles.ie/?page_id=1182
2) http://stcolmcilles.ie/

 

 

#3. Chiny

Chiny sprawiły, że mózg stanął mi w poprzek. Oczywiście oferta jest szersza (i lepsza), ale sam fakt istnienia tego ortalionowego zestawiku wart jest odnotowania. Sprawia, że zaczyna się proces wątpienia w ludzkość, a przede wszystkim zwykłą przyzwoitość.

http://www.scoop.co.nz/stories/HL0611/S00070.htm
http://www.scoop.co.nz/stories/

 

 

 

#4. Rosja

W rosyjskich szkołach nie ma obowiązku noszenia mundurków, ale znajdzie się za to pretekst do ich przyodziania. Jeśli przypuszczaliście, że faszyn from raszyn musi zaczynać się nad Wołgą, to węch Was nie mylił.

Chodzą słuchy, że od 2013 roku rosyjscy uczniowie znów hulają po szkole w podobnych “must – have’ach”. Zazdrościmy.

http://pawellacheta.wordpress.com/2013/06/26/rosyjskie-wypuskniki/
http://pawellacheta.wordpress.com

 

 

 

#5. Korea Południowa

Korea Południowa robi to dobrze. Jest przynajmniej kilka zestawów, które są po prostu ładne i miłe dla oka. Wrażenia estetyczne można uznać za wystarczające. Do listy dorzucam mundurki najlepiej sfotografowane.

http://www.dramafever.com/
http://www.dramafever.com/

 

 

 

#6. Meksyk

Jest to prawdziwe zaskoczenie. W pewnym wieku człowiek jest pewny, że Kermit z Muppetów nigdy nie stanie mu na drodze. Meksykańskie szkoły są dowodem na prawdziwość przestrogi: nigdy nie mów hop! Zielone wdzianka w nietwarzowym odcieniu z pasującym jak kwiatek do kożucha paskiem na udzie – brzmi jak katastrofa i tak też wygląda. Po prostu meksyk.

http://en.wikipedia.org
http://en.wikipedia.org

 

 

 

#7. Kolumbia

Przenosimy się do Kolumbii. Chwila spokoju, po szoku zafundowanym przez Meksyk. Ciężko tu określić się na tak lub na nie, bo mundurki szkolne w wersji kolumbijskiej są po prostu IDEALNIE NIJAKIE.

 http://nataliaskotnicka.blogspot.com
http://nataliaskotnicka.blogspot.com

 

 

 

#8. Nigeria

Nigeria pokazuje, że zieleń można obronić! Przy okazji utwierdza Polaków w przekonaniu, że nie mają monopolu na coraz popularniejsze dziś na świecie połączenie skarpetek i sandałów.

http://www.flickr.com
http://www.flickr.com

 

 

 

#9. Polska – OCZEKIWANIA

Będzie patriotycznie, ale przede wszystkim brutalnie. Jak wiadomo, w Polsce nie ma już obowiązku noszenia mundurków szkolnych. Szlachetny obyczaj podtrzymywany jest jednak w szkołach prywatnych na przykład w taki sposób:

Untitled
http://www.szkolages.pl/o_szkole.php

 

 

 

 10. Polska – RZECZYWISTOŚĆ

Czyli co tak naprawdę działo się kilka lat temu w polskich szkołach, gdy wprowadzono parodię jednolitych strojów (wyruszam w sentymentalną podróż, też mam gdzieś taką masakrę). Ja nosiłam dżinsowe szkaradztwo z dziwnym, sterczącym paskiem w talii. Pod koniec roku wyglądało… Nie, to naprawdę nie wyglądało. Spuśćmy zasłonę milczenia na wdzianka z czasów mojego gimnazjum (PAMIĘTACIE SWOJE?)

http://www.spsulecin.neostrada.pl/mundurek2012_2013.html
http://www.spsulecin.neostrada.pl/mundurek2012_2013.html

 

 

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News