Cała prawda o Chrisie

Historia Chrisa Kyle’a, najskuteczniejszego snajpera w historii Stanów Zjednoczonych, powraca za sprawą najnowszego obrazu Clinta Eastwooda. Wszystko zaczęło się jednak od autobiografii żołnierza. Jej filmowe wydanie przygotowało właśnie Wydawnictwo Znak.

Kyle w swojej książce, będącej zapisem jego wspomnień sporządzonym przez Jima DeFelice’a i Scotta McEwena, opowiada o początkach, charakterze swojej pracy, relacjonuje konkretne sytuacje z frontu. Odział SEAL Amerykańskiej Marynarki Wojennej zyskuje dzięki niemu bardzo wyrazistego reprezentanta. O najtrudniejszych sprawach i najdramatyczniejszych wyborach mówi prostym językiem. To, co od razu rzuca się w oczy, to pewność, że wszystkie decyzje, jakie podjął były słuszne. „Snajper” w 2012r. wydany pod tytułem „Cel snajpera” prezentuje człowieka o ogromnej wewnętrznej sile. Ta zbudowana jest na przekonaniu, że dobrze wypełnia postawione przed nim zadanie – dba o bezpieczeństwo innych żołnierzy i irakijskich cywilów. To bardzo amerykańska opowieść z niepozostawiającym wątpliwości przesłaniem o tym, kto jest po której stronie.
Polskich czytelników może zainteresować dodatkowo wątek współpracy bohatera z GROM-em. We fragmentach dotyczących relacji łączącej go z członkami naszych wojskowych jednostek widać szacunek, a także uznanie dla ich umiejętności.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News