Cabinet Wave. Mebel, który zmienia kształt

Nowojorski artysta i projektant, Sebastian Errazuriz, zaprojektował drewnianą konstrukcję, której mechanizm działa niczym fala morska. W jej rytmie opada i wznosi się, tworząc zaskakujące formy.

Wave Cabinet wykonany jest z brzozy. Składa się z około stu ruchomych listewek. Sposób ich złożenia pozwala na otwieranie i zamykanie, tworząc obraz przypominający fale lub wachlarz wykonany z kartki papieru. Innym z pewnością skojarzy się z okładką płyty Joy Division „Unknown Pleasures”.

Według artysty, intrygujący mebel ma za zadanie pobudzać ludzką ciekawość. To z pewnością mu się udało. Przełamuje on schematy w naszym myśleniu na temat mebli. Ciekawy kształt przeobraża się w funkcjonalny mebel. Wchodzi w interakcję z widzem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na załączonym filmiku, można dostrzec jak poszczególne listewki hipnotycznie poruszają się jak za dotknięciem magicznej różdżki. Z początku niepozornie wyglądająca skrzynia, w mgnieniu oka przemienia się w inne formy, formułując nowatorski stolik, którego nie powstydziłby się żaden miłośnik designu.

Warto zwrócić uwagę na wcześniejsze, równie fascynujące, projekty Errazuriza. Znajdziemy je na jego stronie www.meetsebastian.com.

2 3 4 5

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News