Cabinet Wave. Mebel, który zmienia kształt

Nowojorski artysta i projektant, Sebastian Errazuriz, zaprojektował drewnianą konstrukcję, której mechanizm działa niczym fala morska. W jej rytmie opada i wznosi się, tworząc zaskakujące formy.

Wave Cabinet wykonany jest z brzozy. Składa się z około stu ruchomych listewek. Sposób ich złożenia pozwala na otwieranie i zamykanie, tworząc obraz przypominający fale lub wachlarz wykonany z kartki papieru. Innym z pewnością skojarzy się z okładką płyty Joy Division „Unknown Pleasures”.

Według artysty, intrygujący mebel ma za zadanie pobudzać ludzką ciekawość. To z pewnością mu się udało. Przełamuje on schematy w naszym myśleniu na temat mebli. Ciekawy kształt przeobraża się w funkcjonalny mebel. Wchodzi w interakcję z widzem.

Na załączonym filmiku, można dostrzec jak poszczególne listewki hipnotycznie poruszają się jak za dotknięciem magicznej różdżki. Z początku niepozornie wyglądająca skrzynia, w mgnieniu oka przemienia się w inne formy, formułując nowatorski stolik, którego nie powstydziłby się żaden miłośnik designu.

Warto zwrócić uwagę na wcześniejsze, równie fascynujące, projekty Errazuriza. Znajdziemy je na jego stronie www.meetsebastian.com.

2 3 4 5

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post