Były agent Banksy’ego wydał książkę ujawniającą tajemnice artysty

Byliśmy ponad prawem, robiliśmy to, na co mieliśmy ochotę – powiedział Steve Lazarides.

Były agent Banksy’ego, Steve Lazarides wydał właśnie książkę zatytułowaną Banksy Captured, składającą się z nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć jednego z najbardziej anonimowych artystów na świecie.

250-stronnicowa historia opisuje 11 lat współpracy Steve’a z Banksym w różnych rolach – agenta, fotografa, czy po prostu wszechstronnego asystenta.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

https://www.instagram.com/p/B5lK_c_FKIg/?utm_source=ig_embed

Byliśmy ponad prawem, robiliśmy to, na co mieliśmy ochotę. Matey Boy (Banksy) ma swój manifest polityczny, który bardzo dobrze widać we wszystkim, co robi. Tak samo jak on, pochodzę z Bristolu, połączyła nas miłość do graffiti. Sztuka ta była tym, co nas łączyło. Nas, ludzi wywłaszczonych, którzy nie odwiedzali galerii sztuki, nie mieli wysokiego, prywatnego wykształcenia. Nasze umysły połączyły się już podczas pierwszego spotkania.

Lazarides rozpoczął swoją karierę jako fotograf, który w latach 90. zajmował się przede wszystkim dokumentowaniem subkultur Wielkiej Brytanii, w tym społeczności skaterów i artystów ulicznych. Banksy’ego poznał podczas wykonywania jednego ze zleceń dla magazynu Sleaze Nation.

Książka w cenie 25 funtów jest już dostępna na oficjalnej stronie Bansky Captured.

https://www.instagram.com/p/B6LgidVl79Q/?utm_source=ig_embed

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News