Bunt mają we krwi, ale tym razem usłyszymy go w nowej odsłonie. Red Lips prezentuje album „JA WAM ZATAŃCZĘ”

Kobieta przy mikrofonie i mężcyzna z gitarą na pomarańczowym tle

Dzisiaj światło dzienne ujrzał trzeci studyjny album Red Lips zatytułowany JA WAM ZATAŃCZĘ. Czym nas zaskoczy zespół tym razem?

Zespół Red Lips w roku 2013 szturmem podbił Polskie stacje radiowe hitem To co nam było. Utwór poszybował na pierwsze miejsca list przebojów stacji radiowych. Gdy kolejne single z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, muzycy rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła, a wraz z nią popularność piosenek Red Lips. Na samym YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 000 000! Zwieńczeniem 2014 roku była nagroda TVP w postaci Superjedynki w kategorii Super Przebój oraz Złota Płyta za album To co nam było.

W 2017 ukazał się drugi, studyjny album Zmiana planu. Na listach przebojów zagościł nowy hit P.S., który w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie YT 3 000 000 razy i zdobył status Złotego singla.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Rok 2019 to przede wszystkim premiera trzeciego studyjnego albumu Red Lips – JA WAM ZATAŃCZĘ. Płyta niesie ze sobą zupełnie nową jakość – zarówno dla zespołu, jak i jego słuchaczy. Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych – to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej.

Sami zastanawiamy się, jak to się stało, może nasłuchaliśmy się Chemical Brothers, może też nazbierało się trochę różnych wątków wymagających innej ekspresji. Z zasady jesteśmy rockowym zespołem i bunt mamy we krwi, dlatego na tej płycie znajdziecie charakterystyczne dla nas elementy, ale tym razem zaaranżowane w zupełnie nowy, świeży sposób. Taka zmiana wynika z potrzeby rozwoju artystycznego i osobistego. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po bardziej nowoczesne środki wyrazu – komentują Ruda i Lazer.

Do wykreowania nowego brzmienia zespół zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę (Męskie Granie 2019). Za warstwę tekstową odpowiada Ruda we współpracy z cenionymi tekściarzami m.in. Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko (Muchy), Patrycja Kosiarkiewicz. Materiał został nagrany i zrealizowany w warszawskim studio Black Kiss Reccords.

Płyta jest już dostępna w sprzedaży oraz we wszystkich serwisach streamingowych!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News