Brytyjski ilustrator wytyka wady naszego społeczeństwa

czlowiek wsypujacy lajki do miski z napisem ego i otyla kobieta jedzaca hamburgera

Artysta w swoich pracach pokazuje ironiczne spojrzenie na współczesny świat. Ilustracje tworzone są w stylu opartym na reklamach z lat 50.

John Holcroft to angielski ilustrator, który tworzy swoje prace dla Finnancial Times, The Guardian, Reader’s Digest czy The Economist. W młodości studiował projektowanie graficzne. Jego pierwsze prace tworzone były na płótnie i papierze, dziś powstają na cyfrowym tablecie.

Artysta postanowił spojrzeć prawdzie w oczy i przedstawić problemy dzisiejszego świata, które wszyscy dobrze znamy, jednak rzadko kiedy mamy odwagę się do nich przyznać. Chodzi oczywiście między innymi o uzależnienie od social mediów, złe odżywianie, brak aktywności fizycznej czy też podążanie za głupotą. Ilustracje artysty bez wątpienia skłaniają do refleksji nad naszym życiem. Zobaczcie kilka z nich.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


otyly mezczyzna z czarnym wasem trzymajacy w dloniach hamburgera, ubrany w koszulke w biao-czerwone paski zamiast brzucha pod koszulka wystaje mu hamburger dlon trzymajaca papierosa, z ktorego wypadaja monety dlonie trzymajace telefon, na jego ekranie widac zmieniajacy sie kolor sukienki kobiety idacej na drugim planie zakorzeniony chlopiec w zoltej bluzie i niebieskich spodniach trzymajacy w rekach pada chlopiec siedzacy na czerwonym krzesle z glowa na czerwonym stoliku, pod stolikiem fioletowy mozg z nogami czerwone pudelko z bialym napisem "happiness kit" obok lezace przedmioty takie jak telefon, gitara, paletka do tenisa, pad, kart kredytowa

Tekst: Magdalena Paszt 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News