„Brud” od piątku w polskich kinach

Brud(Filth)_9thPlan-2

 

Przedpremierowy pokaz filmu podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego spotkał się z żywiołowym przyjęciem publiczności. Doceniony przez krytyków oraz widzów „Brud” w reżyserii Jona S. Bairda już od piątku trafi na ekrany polskich kin.

Po zagranicznych sukcesach, energetyczna komedia z Jamesem McAvoy’em w roli głównej trafi do polskich kin. Na ekranizację kolejnego bestsellera Irvine’a Welsha (twórcy kultowego „Trainspotting”, a także jego kolejnych części „Porno” i „Skagboys”) trzeba było czekać aż 15 lat od jej wydania, ale, jak twierdzi sam autor, było warto.

Widzów na pewno nie zawiedzie obsada. Obok McAvoy’a na ekranie zobaczymy plejadę brytyjskich gwiazd, takich jak Jamie Bell, Imogen Poots i Eddie Marsan.

Sam McAvoy stworzył w „Brudzie” jedną ze swoich najlepszych kreacji aktorskich, którą doceniono statuetką BIFA w kategorii najlepszy aktor 2013 roku. Nominację do BIFA otrzymał również Eddie Marsan – w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy, Shirley Henderson –najlepsza aktorka drugoplanowa oraz Jon S. Baird – w kategorii najlepszy reżyser. Dodatkowo „Brud” nominowano również w kategorii najlepsze osiągnięcie produkcji. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(na podstawie materiałów prasowych)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News