BRODZIAK GALLERY: nowe miejsce na mapie Warszawy

Mężczyzna stojący przy konsolecie, w tle wizualizacja z twarzą kobiety, zdjęcie czarno-białe

Już w najbliższą sobotę, w trakcie Nocy Muzeów na warszawskiej mapie, w budynku dawnej Fabryki Norblina, pojawi się nowe miejsce dla miłośników sztuki i fotografii. Poznajcie Szymona Brodziaka i jego prace!

W ostatnich latach Szymon Brodziak awansował na jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Zmysłowe, eleganckie, elektryzujące – takie są jego zdjęcia. Prace Brodziaka były publikowane w szeregu prestiżowych tytułów, między innymi we włoskim wydaniu magazynu Vogue.

W 2013 roku podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, Polak został uznany przez FashionTV za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2015 roku jego zdjęcia zostały zaprezentowane w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona. Tym samym Szymon Brodziak został najmłodszym do tej pory artystą i jedynym Polakiem, który miał okazję pokazać swoje fotografie w galerii związanej z Newtonem – jednym z najbardziej kultowych fotografów XX wieku.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W trakcie otwarcia, oprócz zwiedzania galerii, poza zapoznaniem się z pracami Szymona i spotkania z nim samym, przygotowanych zostanie wiele atrakcji. O godzinie 17:00 odbędzie się SESJA NA ŻYWO – zobacz jak to robimy. To będzie niespotykana fuzja talentów! SZYMON BRODZIAK Photography oraz artystka fryzur Jaga Hupało we wspólnym projekcie fotograficznym. Do tego kosmiczne stylizacje autorstwa Halina Mrozek. Przeszklony kontener, fabryczna architektura, zjawiskowe modelki, klimatyczna muzyka, przygotowania, stylizacja, charakteryzacja, po prostu: sesja zdjęciowa na żywo.

Z kolei o godzinie 20:00 odbędzie się koncert GRABEK feat. Maja Koman, w kontekście wizualizacji Pani Pawlosky / Visual Artist, która dekonstruuje fotografie Brodziaka na żywo do elektronicznej muzyki GRABKA. Całość uzupełni piękny wokal Mai Koman oraz przeskalowane kompozycje Pani Pawlosky na elewacji Dawnej Fabryki Norblina.

Reszta atrakcji jest przewidziana już w trybie spontanicznym. Otwarcie BRODZIAK GALLERY odbędzie się w sobotę, 20 maja 2017. Zaciekawi nowym miejscem goście mogą się pojawiać przy ulicy Żelaznej 51/53 już od godziny 17:00. Wstęp jest bezpłatny! Po więcej informacji sięgajcie do samego źródła, czyli oficjalnego wydarzenia na Facebooku.

A na zakończenie zostawiamy Was z małym przedsmakiem tego, co nastąpi w sobotę, czyli fotografiami Szymona. Do zobaczenia w sobotę!

Zdjęcie wyróżniające: Dawid Słowiński


Czarno-białe zdjęcie kobiety w sukni trzymającą ręką kulę z drutów Czarno-białe zdjęcie przedstawiające kobietę w bieliźnie z przypiętymi czarnymi skrzydłami Czarno-białe zdjęcie dwóch kobiet jedzacych lody Czarno-białe zdjęcie kobiety z rochylonymi ustami opartej o jakąś powierzchnię Czarno-białe zdjęcie kobiety siedzącej na skuterze Czarno-białe zdjęcie kobeity siedzącej na zniszczonym samochodzie Zdjęcie przestawiające kobietę złapaną w powietrzu przez szczypce dźwigu budowlanego Czarno-białe zdjęcie przedstawiające kobietę, która macha nogą
5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News