Breaking Bad w prawdziwym świecie. Profesor kazał studentom wyprodukować ecstasy, by „pogłębili swoją wiedzę”

Mężczyzna w żółtym kostiumie i tabletki escasy

Wszyscy na pewno znacie fikcyjną postać Waltera White’a z Breaking Bad, który postanowił uatrakcyjnić swoje nudne życie nauczyciela chemii, stając się twórcą najlepszą metaamfetaminę w całym Albuquerque.

Seriale potrafią inspirować swoich widzów, a dowodem na to jest japoński nauczyciel uniwersytecki, który właśnie stoi przed perspektywą spędzenia kolejnych 10 lat w więzieniu.

Policja twierdzi, że Tatsunori Iwamura nakłaniał swoich studentów do stworzenia możliwie najlepszej odmiany ecstasy. A wszystko w dobrej wierze — by poszerzyli swoją wiedzę na temat tak zwanych farmaceutyków, opracowując jeden z najczęściej używanych narkotyków na całym świecie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ciekawostką jest fakt, że japońskie prawo wcale nie zabrania takich praktyk w szkole — pod warunkiem, że nauczyciel ma na to pozwolenie, a działanie jest przeznaczone wyłącznie do celów akademickich.

Czujemy, że Japonia jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News