#BratzChallenge czyli nowy, instagramowy trend, który podbija internet

Lalka Bratz i mężczyzna z odtworzonym makijażem

Jak dobrze wiemy ulubionym zajęciem XXI wieku jest branie udziału w rozmaitych challengach. Co jakiś czas pojawia się jakiś nowy trend na robienie mniej lub bardziej głupich rzeczy uświadamiając nas jak ciężko jest odzyskać inteligencję jak już raz ją gdzieś zgubimy.

W internecie możemy znaleźć górę pomysłów na wyzwania od #TheTryNottoLaughchallenge #KyleJennerlipchallenge czy #BirdBoxchallenge wyzwania, które podbija w tym momencie serca internautów.

Bratz Challenge to nowy instagramowy trend, który polega na odtworzeniu makijażu wybranej lalki Bratz, a sam hasztag na Instagramie posiada już prawie 76 tysięcy postów, a liczba ta wciąż rośnie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W dzisiejszych czasach ciężko jest wymyślić coś nowego i oryginalnego, ale internauci nie zamierzają się poddawać. Bratz Challenge jest ciekawym wyzwaniem dla bardziej wymagających i kreatywnych a sam challenge polega na odwzorowaniu makijażu 1:1 ulubionej lalki Bratz.

Dla osób, które nie znają fenomenu tych lalek — to zabawki, które powstały w 2001 roku nie zyskując na początku dużego uznania. Sytuacja ta zmieniła się po świętach Bożego Narodzenia i po pierwszych pięciu latach sprzedano 125 milionów sztuk lalek. W skrócie, lalki Bratz to fajniejsze siostry lalek Barbie, z zaawansowanymi umiejętnościami makijażowymi i bardziej ekstrawaganckim stylem.

Dziewczyna i lalka z tym samym makijażem

Dziewczyna i lalka z tym samym makijażem

Dziewczyna i lalka z tym samym makijażem

Z pozoru proste wyzwanie, wystarczy odtworzyć ulubiony look laki Bratz i dodać hasztaga na Instagramie. W praktyce uczestnicy wyzwania muszą się wykazać nie przeciętnymi umiejętnościami a odtworzenie makijażu Bratz zajmuje dobrych kilka godzin, ale efekty są oszałamiające.

Challenge stał się najczęściej odtwarzanym makijażem w świecie influencerów i osób zajmujących się profesjonalnie makijażem. Świadczyć o tym mogą liczne filmiki na Youtubie popularnych beauty gwiazd takich jak NikkieTutorials czy James Charles.

Tekst: Monika Zaliwska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News