Book’s calling!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Książki można czytać wszędzie. Udowadnia to Jakub Pavlovsky, młody chłopak pochodzący ze Słowacji. Stworzył projekt o nazwie „Book’s calling”. Zachęca w nim ludzi do czytania książek, czyli czynności, która niestety powoli odchodzi w zapomnienie.

Seria zdjęć przedstawia niepozornego chłopaka siedzącego po turecku z książką w ręku. Gdzie? Wszędzie. Znajdziemy go pośrodku przepełnionej ludźmi ulicy, na podłodze w supermarkecie czy w autobusie, a nawet na dachu katedry. Poszczególne miejsca Czech i Słowacji – urokliwe i pełne ciekawych zakamarków – posłużyły jako malownicze tło.

Mottem przewodnim projektu jest: „Make Time For Reading. Anywhere, Anytime” („Stwórz czas do czytania. Gdziekolwiek, kiedykolwiek”). Jakub potraktował ów slogan dosłownie. Skupiony na książce zdaje się zapomnieć o całym otaczającym go świecie, mijających go ludziach. W tym momencie ważny jest jedynie on sam oraz historia, która go bezgranicznie wciąga.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dwudziestojednolatek rozpropagował swoje fotografie przez Instagram. Skorzystał z czegoś, co dziś jest powszechnie używane, by zwrócić uwagę na obumierającą czynność, jaką jest czytanie książek. Na szczęście jest jeszcze trochę ludzi, którzy w dalszym ciągu doceniają wartość słów drukowanych na papierze. Bezpodstawnie mówi się, że czytanie zanika przede wszystkim wśród ludzi młodych. Jakub, jako przedstawiciel tego „świata”, pokazuje coś zupełnie przeciwstawnego.

Jak sam mówi, jego celem jest wsparcie czytelnictwa. Jest to temat aktualny, co z łatwością możemy zauważyć również na naszym polskim podwórku. Coraz częściej szukamy wymówek, by nie zajrzeć do książki. W rzeczywistości okoliczności takie jak czas i miejsce nie mają najmniejszego znaczenia. Prawda jest taka, iż ludzie czytają coraz mniej. Przerzucamy się na twory najnowszej technologii, porzucając to, co zawsze będzie cenne i niezastąpione.

Fotografie Jakuba z pewnością zainspirują niejedną osobę, która po powrocie do domu sięgnie po ciekawą lekturę, zamiast po komputer.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News