miasto

Ból karku – jak zminimalizować objawy w czasie snu

Coraz więcej osób odczuwa dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz nieprawidłowa postawa podczas pracy mają duży wpływ na problemy z kręgosłupem. Dolegliwości bólowe mogą też być spowodowane nieodpowiednio dobranym materacem oraz niewłaściwą pozycją podczas spania, która nasila problemy z bólem karku. Czasem zmiana materaca oraz przyzwyczajeń związanych z naszą pozycją podczas snu może przynieść natychmiastową ulgę i złagodzenie bądź całkowite ustąpienie dolegliwości bólowych. Materac powinien, być dobrany odpowiednio do naszych preferencji, uwzględniając takie czynniki jak waga użytkownika czy jego twardość. Jakość materiałów, użytych do produkcji materaca powinna być jak najwyższa. Dzięki czemu nasz sen będzie spokojny i komfortowy, a dolegliwości z strony kręgosłupa zredukowane do minimum.

Ból karku a nieprawidłowa pozycja podczas spania

Bóle karku często związane są z nieprawidłową pozycją w czasie spania. Nasze niewłaściwe przyzwyczajenia, powodują szereg dolegliwość ze strony kręgosłupa. Nasz sen jest płytki niespokojny, a my budzimy się rano niewyspani z bólem karku i pleców. Często rozwiązaniem problemu okazuje się zmiana nawyków np. rezygnacja z wysokich poduszek lub zmiana zbyt miękkiego, słabej jakości materaca powodującego deformację naszego kręgosłupa. Aby kręgosłup, mógł odpocząć, po całym dniu powinien leżeć w linii prostej. Wysokie poduszki lub zapadający się pod jego ciężarem materac, powoduje niekorzystne zgięcie kręgosłupa w odcinku piersiowym. Mięśnie przykręgosłupowe są nadmiernie obciążone, dlatego ich regeneracja jest niewłaściwa.

Gdy powyższy problem występuje często, może doprowadzić do trwałych deformacji i problemów z kręgosłupem. Ból przewlekły przerodzi się w choroby zwyrodnieniowe w okolicy karku lub barków. Jeśli zauważymy, że ból barku nie jest sporadyczny, lecz występuje codziennie, warto zgłosić się do fizjoterapeuty, który doradzi odpowiednie ćwiczenia oraz podpowie, jaki materac do spania, będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Ból karku — jaki materac do spania wybrać?

Ból karku po wstaniu może być przyczyną nieprawidłowo dobranego materaca. Nie zawsze musi oznaczać głębsze problemy związane z kręgosłupem. Dobry sen ma decydujące znaczenie dla naszego samopoczucia. Nieprzespana noc odbija się na naszej kondycji i zdrowiu. Sen na złej jakości materaca wykonanego z taniej jakościowej pianki, może doprowadzić do bólów karku. Nieprawidłowe podparcie kręgosłupa w czasie snu, obciąża jego delikatne struktury, powodujące, że budzimy się niewyspani z bólem pleców i karku. Wyjściem okazuje się wybór odpowiedniego materaca do spania. Dobry materac w przypadku osób odczuwających ból karku po spaniu, nie może być, ani za miękki, ani za twardy. Jego twardość, powinna być uzależniona od wagi użytkownika.

Materac 180 × 200, średnio-twardy, jest najczęściej wybierany przez konsumentów. Szeroki wybór materacy, możemy znaleźć w internecie pod adresem https://www.materacezabrze.eu – u renomowanego producenta materacy Hilding, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, aby polepszyć komfort swojego snu. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór materacy leczniczy, które są przeznaczone dla osób z dolegliwościami zdrowotnymi ze strony kręgosłupa. W wielu przypadkach zmiana materaca okazuje się skuteczną metodą w walce z bólem pleców.

Zobacz też: Sonos Beam – modułowy system kina domowego

Artykuł sponsorowany
Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna…

19 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Robert E. Howard

Zaprezentowana filmowa wersja przygód Conana była tak słaba, że tłumnie ujawnili się wielbiciele dotychczas wyśmiewanych…

2 dni ago

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

4 dni ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

5 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

5 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

6 dni ago