BOKKA: Co wiemy o albumie „Life On Planet B”?

Czwórka ludzi ubrana na czarno na białym tle i pies na smyczy

Już za dokładnie miesiąc, 20 kwietnia ukaże się trzeci album BOKKI, zatytułowany Life On Planet B. Co wiemy o nowym krążku?

Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół.

Z Danielem pracuje nam się świetnie. Jest niezwykle osłuchany i wyjątkowo uporządkowany, co w tym zawodzie jest rzadkością. To człowiek, na którego zawsze można liczyć. Niewielu wie też o tym, że najbardziej kręci go muzyka elektroniczna, co dla nas było istotnym kryterium w doborze osoby, z którą moglibyśmy współpracować – deklaruje zespół.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na nowej płycie BOKKA ujawnia swoją własną planetę – Planetę B, na której często świeci słońce, a gdy zapada noc, jest tak ciemno, że widać wszystkie gwiazdy. Tam czujemy się najbliżej kosmosu. Planetę B zamieszkują niezliczone gatunki ptaków, egzotyczne koguty, kury, pies oraz dwie wiewiórki. Album wymyka się gatunkowym kategoryzacjom. Bywa eteryczny i zmysłowy, to znów emanuje żywym pulsem i niekłamaną energią. BOKKA nie przestaje się rozwijać, pozostając jednym z najciekawszych reprezentantów rodzimej muzyki avant pop.

Zespół zaprezentował także premierowy singiel In Love With The Dead Man.

Muzycznie – inspiracja klimatem Stranger Things. Tekst oparty jest na prawdziwej historii, która wydarzyła się 50 lat temu. Po nagłej śmierci ukochanego, który utonął, młoda dziewczyna przeniosła swoje życie nad grób, uczyła się, spotykała ze znajomymi, spędzała tam każdą możliwą chwilę – tak o utworze mówi zespół.

Ponadto, BOKKA zagra podczas Enea Spring Break, a 20 kwietnia będziecie mogli usłyszeć zespół w Starym Maneżu w Gdańsku. Album jest dostępny w przedsprzedaży tutaj.

Okładka płyty Bokka

Zdjęcie wyróżniające: Filip Blank

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News