BOHATER WE "WŁASNYM" DOMU

Sprawdź najbardziej oryginalne pomysły szaleńców, którzy przenoszą ten fikcyjny świat do naszej rzeczywistości.

 

#1. Hobbit

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

b_7_30483
bit.ly/1BBavN5

 

b_14_30483
bit.ly/1BBavN5

 

b_13_30483
bit.ly/1BBavN5

 

b_8_30483
bit.ly/1pKZfbF

 

Zaskakujące dla nas jest upodobanie ludzi do mieszkania w norach. Niektórzy miłośnicy baśniowego świata stworzonego przez Tolkiena nie ograniczają się jedynie do lektury, ale kopią w ziemi, żeby poczuć się jak mali bohaterowie ratujący Śródziemie. Podobieństwo tych konstrukcji jest powalające. Nic dziwnego, bo książki Tolkiena są opisane tak szczegółowo, jak  poradniki dla opornych. Mimo całego naśladownictwa, właściciele uprawiają wolną amerykankę w kwestii wystroju. Nie może jednak zabraknąć pełnej po brzegi spiżarni, bo każdy hobbit, ten fantastyczny jak i rzeczywisty, lubi dobrze zjeść. Często przypominają one kopiec kreta czy norę lisa wyrastając spod ziemi lub trawnika.

 

# 2. Odlot

004
bit.ly/1qp8FWR

Prawdziwy „Odlot. Uroczy, pastelowy domek zamieszkany przez 70-letniego wdowca z kreskówki o w/w tytule. Ludzi tak poruszyła historia bohatera, że chcieli przeżyć ją na własnej skórze. Pewne małżeństwo z Kalifornii poszukiwało własnych czterech ścian, które przypominałyby wyglądem te disneyowskie. Udało im się znaleźć taki sam w stanie Utah. No, może PRAWIE taki sam – balonów może nie wystarczyć, żeby polecieć. Wygląda na to, że za odpowiednią sumę (w tym wypadku 400 tys. dolarów) „dom jak z bajki” może być Twój. A Ty jak chciałbyś zamieszkać?

 

 #3. Ojciec chrzestny 

la-la-fi-beverly-hills-megamansion02-jpg-20140404
http://www.latimes.com/business/realestate/la-fi-beverly-hills-megamansion-20140405-story.html

36 sypialni, jadalnia na 400 osób – w końcu mógłbyś urządzić swojej córce prawdziwe włoskie wesele. Dom znany z jednej z ważniejszych scen w całym filmie stoi otworem. Za JEDYNE 135 milionów dolarów. Gigantyczna chawira zawiera wszystko, czego potrzeba by żyć, bez potrzeby kontaktowania się ze światem zewnętrznym: baseny, bibliotekę, pokój gier, klub nocny, piwnicę z winami i kort tenisowy. To idealnie spokojne miejsce do życia położone jest w samym centum Bevery Hills. Na pewno żaden fan książki/filmu nie pogardziłby taką nieruchomością. Gdyby ktoś akurat nie miał w kieszeni 135 milionów, dom zawsze można wynająć za 600 tysięcy dolarów miesięcznie. Odcięta głowa konia nie wliczona w cenę. 

 

#4 Tron

dom01-342603
bit.ly/1qp9w9U

 

dom00-342603
bit.ly/1qp9w9U

  Wśród inspiracji domami filmowymi znalazło się również wnętrze a’la Tron: Dziedzictwo. Projekt został przedstawiony na zorganizowanym przed dwoma laty Milan Design Week. Wnętrze jest efektem kolaboracji Disney X DuPont i wykonane zostało z materiału Corian. Ta w pełni futurystyczna prezentacja rodem z innego świata może doczeka się wcielenia w życie.

 

 Tekst | Nela Sobieszczańska

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News