Blonde Redhead: singiel „3 O’Clock”

Dwóch mężczyzn i kobieta siedzący przy stole

Nowy singiel od Blonde Redhead to zapowiedź nadchodzącej EP-ki (o tym samym tytule). A już za niecały miesiąc będziemy mieli możliwość posłuchania 3 O’Clock na żywo, w trakcie koncertu w warszawskiej Proximie.

Już na początku swojej kariery, w połowie lat dziewięćdziesiątych, tworzyli brzmienia, które zdecydowanie wyprzedzały ówczesną epokę. Blonde Redhead założyli dwaj bracia bliźniacy — Amedeo i Simone Pace, z pochodzenia Włosi, wychowani w Stanach i Kanadzie. To właśnie podczas wizyty w Nowym Jorku poznali Kazu Makino, czyli aktualną śpiewającą gitarzystkę zespołu.

W 1995 roku wydali debiutancki krążek. Wówczas produkcją zajął się perkusista Sonic Youth, Steve Shelley. Ostatni do tej pory album, Barragán, ukazał się w 2014 roku i spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, zarówno ze strony fanów, jak i krytyków. W Blonde Readhead najlepsze jest to, że nie tracą ciekawości poznawczej, chęci poszukiwania. Ciągłego poszukiwania nowej jakości w muzyce, nowych brzmień i rozwiązań.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Już niedługo zespół rozpocznie trasę koncertową promującą ich zapowiedzianą, najnowszą epkę, 3 O’Clock. Kiedy i gdzie będziemy mogli usłyszeć Blonde Redhead na żywo? Wyciągajcie kalendarze i zapisujcie: 16 marca 2017, Klub Proxima. Bilety są już dostępne w serwisie Eventim, także nie zwlekajcie, widzimy się na koncercie!

A tymczasem, zostawiamy was z najnowszym singlem zespołu – po kliknięciu w obrazek zostaniecie przekierowani do serwisu Spotify.

Spotify singiel Blonde Redhead

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News