Black Friday: skąd tyle zamieszania i ile w tym prawdy??

Dziewczyna ubrana w czarną bluzę

Co to właściwie jest Black Friday? Skąd wzięło się to święto zakupowego szaleństwa? Jak to wygląda w Polsce?

Black Friday czyli Czarny Piątek to dzień największych wyprzedaży w roku. Odbywają się one przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych (a oprócz tego też np. w Kanadzie czy Wielkiej Brytanii) cyklicznie co roku w ostatni piątek listopada, następnego dnia po słynnym Święcie Dziękczynienia. Wiele sklepów ogłasza swoje promocje na Black Friday nawet w przeddzień wyprzedaży.

Wyprzedaże z okazji Black Friday uznawane są za największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach czyli największe obniżki cen. W Polsce ten dzień, choć nie jest jeszcze tak popularny jak w krajach Ameryki Północnej, z każdym rokiem staje coraz bardziej znany. Wśród polskich konsumentów określany jest jako Black Friday Polska, ale i również po prostu jako Czarny Piątek.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


where to find black friday ads online Black Friday: skąd tyle zamieszania i ile w tym prawdy??

Chociaż przyznamy, że polskim promocjom bardzo daleko do tych amerykańskich i raczej obejmują one zniżki typu: kup 3 zapłać za 2, czy minus 20% na cały asortyment. Promocje naturalnie kuszą, ale bądźcie uważni – często sklepy zawyżają chwilę przed Black Friday ceny swoich produktów, tylko po to by następnie ją nieznacznie obniżyć. Dlatego lepiej zachowajcie zdrowy rozsądek i nie dajcie się zrobić w zakupowego balona!

Ale, żeby rozgonić te ciemne chmury nad promocjami, na koniec mamy dla Was małą rozrywkę. Poniżej podrzucamy Wam filmik z 5 typami zakupowiczów w Black Friday. Którym z nich jesteś Ty? Sprawdź!

Tekst: Magdalena Stasiuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News