„Big Trash Animal” – ekologicznie świadomy street art

Śmieci niejedno mają imię. Jedni omijają je, beznamiętnie kopiąc na ulicy, inni fanatycznie wrzucają do odpowiednich pojemników na papier, szkoło czy metal. Recykling staje się nie tylko modą, ale też stylem życia. W przestrzeni publicznej spotkamy recyklingowe meble czy elementy garderoby, a nawet instalacje czy rzeźby. Prace Artura Bordalo to recykling przez ogromne R.

Artur Bordalo (aka Bordalo II) jest autorem projektu w skład którego wchodzi seria streetartowych rzeźb. Ma on na celu zwrócić uwagę na na problem produkcji odpadów i materiałów, które nie są przeznaczone do ponownego użytku, na wzrost zaśmiecenia kuli ziemskiej i jego wpływ na nasza planetę. To problemy, które najchętniej zostałyby zamiecione pod dywan i zapomniane.

Rzeźby Bordalo II przedstawiają ogromne zwierzeta, których nie da sie ominąć czy przeoczyć. Prace maja odnosić się do środowiska, w którym żyjemy. Zwierzaki wykonane są w pełni z materiałów  mających bezpośredni wpływ na niszczenie ich środowiska naturalnego. Autor poszukiwał ich w opuszczonych fabrykach, na wysypiskach, leżące odłogiem na niezagospodarowanych terenach czy po prostu na ulicy. Uszkodzone zderzaki, metalowe śmietniki, spalone opony czy zużyte piekarniki i sprzęty AGD to tylko niektóre z wykorzystywanych przez niego części, które możemy rozpoznać w instalacjach, gdy przyglądamy się im z bliska.

Elementy są zakamuflowane jako odniesienie do naszych codziennych przyzwyczajeń. Z odrobiną ekologicznej i społecznej świadomości.

guaxinex_final__880

IMG_0059aaa__880

pássara-estarreja-6aaa__880

recycled-sculptures-street-art-big-trash-animals-artur-bordalo

recycled-sculptures-street-art-big-trash-animals-artur-bordalo1

recycled-sculptures-street-art-big-trash-animals-artur-bordalo2

recycled-sculptures-street-art-big-trash-animals-artur-bordalo-2

recycled-sculptures-street-art-big-trash-animals-artur-bordalo-3

recycled-sculptures-street-art-big-trash-animals-artur-bordalo-6

recycled-sculptures-street-art-big-trash-animals-artur-bordalo-11

Untitled-sd1__880

 

tekst | Paulina Grzmil

zdjęcia | bordalosegundo.com

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News