Białe drzewo

Charakterystyczny design to współpraca pomiędzy architektami z Sou Fujimoto z francuskimi firmami Manal Rachdi Oxo Architects i Nicolas Laisne Associés. Efektem tej współpracy będzie 17 piętrowy budynek, który powstanie w sercu francuskiej miejscowości Montpelier.

6498f__White-Tree-in-Montpellier-by-Sou-Fujimoto_dezeen_9

c39b1__White-Tree-in-Montpellier-by-Sou-Fujimoto_dezeen_10

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wieża zostanie strategicznie usytuowana pomiędzy centrum miasta i nowo powstającymi dzielnicami Port Marianne i Odysseum. Będzie znajdować się w połowie drogi między nowym a starym Montpellier. 17 -piętrowy wieżowiec będzie dominować w panoramie Montpellier. Stworzy okazję do zanurzenia się w zapierającej dech, w piersiach przestrzeni z widokiem na ocean i góry Pic Saint- Loup.

White-Tree-in-Montpellier-by-Sou-Fujimoto_dezeen_6

White-Tree-in-Montpellier-by-Sou-Fujimoto_dezeen_4

Niekonwencjonalny wygląd zewnętrzny budynku wymaga zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Stąd autorzy projektu odwołują się do samego znaczenia Arbre Blanc (Białe Drzewo). Zostaną wprowadzone rozwiązania, dzięki, którym możliwe będzie czerpanie energii z zasobów naturalnych. Dzięki temu zostanie zmniejszone negatywne oddziaływanie na środowisko i skala emisji spalin.

White-Tree-in-Montpellier-by-Sou-Fujimoto_dezeen_18

White-Tree-in-Montpellier-by-Sou-Fujimoto_dezeen_19

Począwszy od samej fazy koncepcyjnej projektu architekci mocno inspirowali się tradycją Montpellier. Jej życia wewnętrznego i zewnętrznego. Arbre Blanc to uniwersalna przestrzeń, która zostanie przeznaczona na mieszkania. W środku znajdować się będzie, galeria, restauracja, biura i bar z widokiem na panoramę miasta.  

xxx

x

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News