Bezglutenowa mapa sklepów i restauracji

Bezpłatna aplikacja jest dziełem studentów z Politechniki Warszawskiej. Pomocną dłoń wyciąga do wszystkich, którzy szukają restauracji i produktów bezglutenowych.

Osoby stosujące dietę bezglutenową ze względu na chorobę, dzięki aplikacji zyskają łatwiejszy dostęp do informacji, gdzie mogą zjeść lub nabyć potrzebne produkty. A i wszyscy szukający alternatywy żywieniowej będą zachwyceni. „Bezglutenowy Smak” obsługują zarówno telefony, jak i tablety (można ją pobrać na przykład w komórkowej bazie aplikacji). Projekt ma na celu zebranie w jednym miejscu informacji o miejscach, które oferują produkty wolne od glutenu. Pomimo wielu prób zrealizowania podobnej aplikacji, które cały czas są w toku, to właśnie propozycja studentów warszawskiej Politechniki jest uznawana za pierwszą. Jej największa zaletą jest możliwość aktualizowania informacji i opinii przez użytkowników, którzy na bieżąco mogą dodawać lokalizacje.

2e70006802ef11495b5fecc35de774f1,641,0,0,0

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Prezes Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej, Małgorzata Źródlak, popiera i chwali inicjatywę, podkreśla jednak, że najważniejsze jest budzenie świadomości społecznej na temat tej przypadłości. Coś przez wielu traktowanych jako moda czy chwilowa zachcianka, dla innych jest chorobą, która wymaga specjalistycznego doboru produktów do spożycia. Warto o tym mówić tak, aby lokale wprowadzające menu wolne od glutenu nie robiły tego nad wyrost i pobieżnie, tylko z pełną wiedzą co osoby, dla których takowa dieta jest jedynym lekarstwem, mogą jeść.

04ef5f2ddbb4a3b317e95c02a82278c3,641,0,0,0

tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News