Beton Film Festival

Większość z wyświetlanych filmów będzie miała swoją polską premierę na festiwalu. Widzowie będą mogli zapoznać się z uznanymi dziełami fabularnymi, jak i dokumentalnymi. Zaprezentowane zostaną także filmy krótkometrażowe wiodących przedstawicieli współczesnej sceny artystycznej na świecie.

 Wydarzeniu towarzyszyć będą targi książki architektonicznej, a także impreza otwarcia, której termin zostanie potwierdzony razem z repertuarem. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, organizator nie przewiduje wcześniejszych zapisów, liczba miejsc ograniczona jest wyłącznie przez przestrzeń pawilonu.

Pierwsza edycja festiwalu bierze na warsztat temat utopii w jej praktycznym wymiarze. Poprzez filmy i dyskusje kuratorzy festiwalu pragną sprowokować refleksję na temat współczesnego życia w architekturze. Wychodząc od historycznego wymiaru projektów utopijnych, z modernizmem na czele, położą nacisk na współczesny kryzys utopii i jej redefinicje poprzez jednostkowe działania.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

BETON Film Festival, proponując autorskie połączenia filmów fabularnych, dokumentalnych i artystycznych, ma stanowić ważne odniesienie dla dyskursu współczesnej polityki przestrzennej i architektury, a także w interesujący sposób wprowadzać w problematykę tych dziedzin. Każdy dzień festiwalu przedstawia autonomiczne ujęcie tematu utopii, które za każdym razem zostanie poddane dyskusji, a także opatrzone tekstem w katalogu. 

 

1620393_1417534098492497_1849400197_n

 

Organizatorzy: Odział Warszawski SARP i Stowarzyszenie Powojenny Modernizm

Miejsce: Pawilon SARP, ul. Foksal 2a, Warszawa

Czas: 14, 15, 16 marca 2014

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News