Ben Pearce

 

DJ i producent muzyczny pochodzący z Wielkiej Brytanii. Jest współwłaścicielem wytwórni muzycznej oraz DJskiej agencji Purp & Soul. Undergroun’owa muzyka tworzona przez Pearce’a to połączenie Deep House’a z szerokim zakresem gatunków: punk-metalem, elektroniką, soulem i funkiem.

DJ kojarzony jest przede wszystkim z deep-housowym debiutem „What I Might Do”, który rozgrzewał parkiety klubów na całym świecie w roku 2012 roku. Numer ten znalazł poparcie wśród takich artystów, jak Jamie Jones, Heidi i Pete Tong.

Jednak Pearce z pewnością nie jest artystą jednego hitu i pewnym krokiem wkracza na sceny muzyki elektronicznej. Sety, które zagrał u boku wyjadaczy Eats Everything, a także Seth Troxler i Theo Parrish dowodzą, że jest on ceniony w środowisku klubowym.

Oprócz własnej muzyki Pearce zajmuje się także produkcją remixów wśród, których znalazły się „Got A Feeling” Josha Butlera, „Love Me Do” Prunka i „Cool” Le Youtha. Wielkimi krokami zbliża się solowy projekt Bena oraz jego trasa koncertowa po całej Europie i nie tylko.

ben pearce
http://www.mixmag.net/

Oto przedsmak tego, co usłyszycie 18 października w sopockim klubie Sfinks 700.

 

 

 

 

 

 

Tekst | Nela Sobieszczańska 

 

 

 

 

 

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News