Bawiło…

 

#1 Mutant Giant Spider Dog

 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

pies pająk

Dzisiejszy solenizant Sylwester Wardęga pobił tym filmikiem światowy rekord oglądalności na YouTubie. Pies-pająk goniący warszawiaków zrobił w internecie furorę, udowadniając tym samym że jednak świat nie widział jeszcze wszystkiego. Sukces zaskoczył nawet twórcę, youtube umieścił, psiego bohatera filmiku w swoim logo.

 

#2 Hera Koka Hasz LSD

karolina czarnecka

Karolina Czarnecka wykonując cover zespołu The Tiger Lillies zdecydowanie wygrała internety na długi, długi czas. Piosenkarka okazała się objawieniem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, z dystansem śpiewając o twardych dragach. Rezultat był taki, że Czarnecka zebrała sumę 36 tysięcy złotych na nagranie teledysku i płyty, a Polska nie mogła przestać nucić pod nosem ‘hera koka hasz lsd, ta zabawa po nocach się śni…’

 

 

#3 Słowiański przykuc & kołczan prawilności

słowiański przykuc

Typowy przykład beki cieszącej wszystkich w kraju, łącznie z głównymi zainteresowanymi… Strony na facebooku wyśmiewające kulturę (sic!) dresiarzy, przejawiającą się w ‘ajtemach’ takich jak ‘trzewiki ulicznego gniewu’, ‘kołczan prawilności’ czy ‘różdżka ulicznego druida’ podbiły serca użytkowników portalu Marca Zuckerberga. W potocznym języku już na stałe zagościły wyżej wymienione określenia, dosadnie oddające przymioty osiedlowych rycerzy.

 

 

#4 Suarez

suarez

Kto z niedowierzaniem w oczach oglądał Mundial 2014, ręka w górę! Podczas meczu Urugwaj – Włochy doszło do niespodziewanego incydentu, w którym główną rolę odegrał Luis Suarez, gryząc Giorgio Chielliniego w ramię. Internet od razu zaroił się od najróżniejszych memów komentujących zdarzenie. Sam Suarez został za swoje zagranie zawieszony na 9 spotkań, ale ile osób swoim zachowaniem rozśmieszył do łez, trudno zliczyć…

 

#5 Tyłek Kim Kardashian

kim kardashian

Królowa przesady znowu w akcji! W listopadzie tego roku w magazynie Paper ukazała się sesja, która rozbawiła cały świat. Kim Kardashian, wystylizowana na seks bombę, cała pokryta olejkiem pokazała tam duuuużą część swoich tyłów. Grafik mocno musiał się przy sesji napracować, ponieważ jednocześnie wypłynęły zdjęcia Kim bez retuszu; no cóż, najbardziej znana z jakże szlachetnego rodu Kardashianów chyba nie lubi powiedzenia ‘jaki koń jest, każdy widzi…’

 

 

#6 #selfie

selfie

Autoironicznie. Bo selfie robią sobie wszyscy, od największych rekinów biznesu, porzez dziewczyny z dziubkami, na papieżu Franciszku skończywszy. Śmiejemy się z robienia zdjęć z rąsi przy każdej okazji, sami sobie tego nie odmawiając. Idea robienia selfie może być jakakolwiek, może informować albo przedstawiać, ważne jednak, że dotarło do nas jak śmiesznie wyglądamy zatrzymując się nagle na ulicy i unosząc smartphone’a nad głowę w celu pstryknięcia foty… I robimy je dalej, już bez żenady, za to z uśmiechem.

 

#7 Ice Bucket challenge

ice bucket challange

Szczytna idea z domieszką zabawy. Cała Ziemia oszalała na punkcie wyzwania polegającego na oblaniu się kubełkiem z wodą, aby wspomóc potrzebujących, głównie chorych na ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Akcję wsparło wiele znanych i cenionych osób, takich jak Bill Gates czy Donatella Versace. Na korzyść akcji przemawia konwencja, w jakiej zachęca ona do pomagania – trudno przecież się głośno nie zaśmiać, kiedy ktoś serwuje nam zimny prysznic mający na celu pomaganie innym.

 

#8 Iphone 6

iPhone 6

Z hukiem ogłoszony największą klapą Apple ostatnich lat. Iphone 6 był z dumą reklamowany jako odkrycie roku i totalna innowacja, jako że po raz pierwszy stworzono telefon z tak dużym wyświetlaczem. Duma okazała się jednak przedwczesna, ponieważ wielu nabywców zgłosiło smartphone jako bezużyteczny ze względu na łatwość, z jaką się wygina… Społeczność internetowa od razu skomentowała wydarzenie słowem ‘przegięcie!’

 

 

#9 Conchita Wurst

conchita wurst

Pani z brodą godną nie jednego lumbersexuala reprezentująca Austrię na tegorocznej Eurowizji wzbudziła jednocześnie podziw i zdziwienie publiczności, ponieważ koniec końców okazała się 26 letnim Thomasem Neuwrithem. Ludzie szeroko komentowali występ Austriaka, narodziła się też dyskusja o tolerancji oraz inności, ale wszystko miało jeden cel – rozśmieszyć, jak skwitował skandal sam zainteresowany.

 

#10 Oscar Leonarda DiCaprio

leonardo dicaprio

Kolejny rok, kolejne płonne nadzieje… W roku 2014 Leonardo został nominowany do tej prestiżowej nagrody za film ‘Wilk z Wall Street’, obraz opowiadający o historii sprytnego finansisty Jordana Belforta. Jednak i tym razem ostatecznie Oscara nie dostał, czego cały internet nie omieszkał mu wypomnieć, zasypując strony memami ze smutnym DiCaprio liczącym na jego zdobycie. Aktor jednak wykazał się dużą dozą dystansu i również czynnie uczestniczył w zamieszaniu, bawiąc społeczność wypowiedziami o całej sytuacji. (My tam wierzymy w Leonarda i jego przyszłe statuetki!)

 

tekst | Katarzyna Choromańska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News