Baśniowy zamek

Jeżeli macie ochotę na wyjazd poza miasto, ale nie wiecie gdzie, to mamy dla was inspirującą propozycję. W województwie pomorskim, niedaleko Chmielna, na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, położona jest wieś Łapalice.

Podczas okupacji niemieckiej nosiła nazwę Lappalitz, a znana jest z powodu rozpoczętej tam w 1979 roku budowy zamku. Zaczętej, ale niestety niezakończonej, co w sumie nie przeszkadza zbytnio w podziwianiu piękna tego osobliwego miejsca.

Niedokończony zamek jest ukryty w lasach na wschód od jeziora Rekowo. Podróżujących wita duża murowana brama wjazdowa, a przejście jest skute łańcuchem. Przed wrotami znajdziecie jednak parking, więc nie musicie martwić się o swój samochód. Jedynym problemem z dojazdem może być kwestia drogi. W przypadku złej pogody ciężko o znalezienie suchego i dobrze przejezdnego dojazdu.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Właścicielem budowy jest Piotr Kazimierczak – producent rzeźbionych mebli z Gdańska. Zamek był jego marzeniem od wczesnej młodości oraz miał być dziełem jego życia. Problem pojawił się jednak przez polskie prawo. Władze powiatowe zakazały prowadzenia budowy. Właściciel cały czas ma jednak nadzieję na zakończenie prac, jednak jak sam przyznaje – nie wie, ile to jeszcze potrwa. Działania wandali zmusiły właściciela do ogrodzenia zamku betonowym murem.

Zamek nadal czeka na zakończenie budowy, ale i w takim stanie robi ogromne wrażenie. Zresztą przekonajcie się sami:

2

3

4

5

534

zamek-w-lapalicach

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News