Categories: gadżetytrendy

Bary we Włoszech zaczęły serwować napoje ze słomkami z makaronu. Jakie są ich zalety?

Zapomnijcie o papierowych, czy metalowych słomkach – bo mamy nadzieję, że o plastikowych zapomnieliście już dawno! Czy makaronowe słomki okażą się strzałem w dziesiątkę?

Włoskie bary podjęły wspólną, imponującą inicjatywę. Klienci do napojów otrzymują słomki z makaronu. O realizacji tego nietypowego pomysłu poinformował jeden z użytkowników reddit – GranFabio, dodając zdjęcie ze swoim drinkiem i podpisem:

Tu we Włoszech bary zaczynają używać makaronu jako zamiennika plastikowych słomek, by zmniejszyć jego zużycie. To kolejny raz, gdy nasza pomysłowość zadziwi świat.

Here in Italy bars are starting to use pasta as straws to reduce plastic use. Our technology amazes the world another time. from r/europe

Większości komentujących pomysł przypadł do gustu, a pod postem pojawiły komentarze, że jest to włoska inżynieria w najlepszym wydaniu.

Pomysł może nie jest nowatorski – kilka miejsc w Wielkiej Brytanii próbowało używać ich jako słomkowego zamiennika, jednak teraz wydaje się, że projekt ten został udoskonalony.

Słomki nazwane Stroodles Pasta Straws zostały wykonane z pszenicy i wody, są w 100% wegańskie i ulegają biodegradacji. Przez makaronową słomkę można sączyć napój przez mniej więcej godzinę. Dodatkową informacją jest fakt, że są one całkowicie pozbawione smaku. Trzeba pamiętać, że nadają się one wyłącznie do zimnych napojów i nie należy ich podawać do kawy, czy herbaty, ponieważ może to spowodować drobne obrażenia, jak poparzenie języka.

Po zużyciu, słomki rozkładają się w ciągu nocy, nie pozostawiając żadnych pozostałości – w przeciwieństwie do papierowych, których rozkład trwa od 30 do 60 dni.

Co sądzicie o takim patencie?

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

19 minut ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

16 godzin ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

2 dni ago

Przegryw – poznaj 5 największych przegrywów w historii

Przegryw jest szerokim pojęciem. Według Słownika Miejskiego Slangu jest to ,,osoba, która przegrywa życie, nie…

3 dni ago

thea wang – urokliwa debiutantka na norweskiej scenie muzycznej!

9 września 2022 roku dzięki wszystkim serwisom streamingowym światło nocne ujrzał piękny album „While He…

4 dni ago

Książki, które zmieniają życie czytelnika na lepsze

Świat bez książek nie mógłby właściwie istnieć, co doskonale wiedzą miłośnicy literatury. Wykreowane w nich…

5 dni ago