streetwear

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma już wcześniej nawiązywała liczne współprace z wytwórniami filmów animowanych. Jednak tym razem BAPE sięga po kolaborację z najnowszym hitem produkcji Ilumination Entertainment – „Minionki: Wejście Gru”. Sprawdź i sam oceń kolekcję BAPE x Minions. 

BAPE – historia marki

BAPE, A Bathing Ape, jest japońską marką streetwearową, założoną w 1993 roku przez Tomoaki Nagao (Nigo). Marka BAPE produkuje modele nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Dodatkowo, nawiązuje współprace z kultowymi bajkami takimi jak: Spongebob Kanciastoporty, Hello Kitty; filmami produkcji Disney czy bohaterami komiksów Marvel.

T-shirt Bape x Minions / instagram.com/bape_japan

BAPE – nazwa firmy

Nazwa BAPE jest nawiązaniem do filmu „Planet of the apes” z 1968 roku i odnosi się do „A Bathing Ape in Lukewarm Water”, czyli małpy człekokształtnej kąpiącej się w letniej wodzie. Kąpiele w gorącej wodzie są bardzo popularnym rytuałem w japońskiej kulturze. Jednak Nigo sugeruje, że osoba kąpała się tak długo, że woda stała się zimna. Jest to ironiczne odwołanie do rozpieszczonego młodego pokolenia, do którego skierowane są produkty marki.

Logo A Bathing Ape x Minions / instagram.com/bape_japan

Premiera filmu „Minionki: Wejście Gru”

1 lipca miała miejsce premiera czwartej części z serii Minionki pod tytułem „Minionki: Wejście Gru”. Wywołała ona szał nie tylko wśród dzieci, ale również wśród młodzieży. Opowiada historię, która miała miejsce przed pozostałymi filmami z serii. Fabuła skupia się na dzieciństwie Gru oraz roli minionków w jego karierze złoczyńcy.

Kolaboracja z BAPE to nie pierwsza streetwearowa kolekcja z serii Minionki. W 2017 roku PUMA wydała linię ubrań promującą premierę filmu „Gru, Dru i Minionki” – trzeciej części z serii Minionki.

BAPE x Minions – sklepy i dostępność

W limitowanej kolaboracji BAPE x Minions pojawiają się klasyczne T-shirty, czapki oraz słynne bluzy „Shark head”, jednakże w nowej odsłonie. Produkty BAPE x Minions są dostępne stacjonarnie w sklepach BAPE oraz na stronie internetowej:

Bluzy „Shark head” z kolekcji BAPE x Minions / instagram.com/bapekids_japan
T-shirt BAPE x Minions / instagram.com/bape_japan
Czapki z daszkiem BAPE x Minions/ instagram.com/bapekids_japan

Autor: Julia Danieluk 

Zobacz też: Fenomen 2005 Warsaw

Komentarze
Rate this post
Julia Danieluk

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

16 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

3 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago