BANKS – Goddess

Jillian Banks, amerykańska wokalistka, o której zrobiło się głośno za sprawą dwóch świetnych, ubiegłorocznych epek: „Fall Over” i „London”. Szczególne uznanie zyskał też utwór „Waiting Game”, który wykorzystano nawet w reklamie marki „Victoria’s Secret”.

Na początku roku artystka zaprezentowała kolejną świetną kompozycję „Brain”, mającą zapowiadać debiutancki album „Goddess”.

Cała płyta została utrzymana w mrocznym i melancholijnym klimacie. Słuchając jej możemy poczuć przeszywające nas ciarki, zagłębić się w smutek i gorycz, a także odkryć silną i drapieżną stronę BANKS.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Największe zasługi przypadają jednak producentom, a nie samej wokalistce. Lil Silva, Shlohmo, Tim Anderson czy Totally Enormous Extinct Dinosaurs, to tylko niektóre z osób odpowiedzialnych za brzmienie, nastrojową elektronikę, w której znajdziemy elementy trip hopu, jak i partie fortepianowe.

Najlepsze utwory pochodzą niestety z wydanych już epek, więc fani mogą czuć się nieco zawiedzeni, choć oczywiście BANKS zaproponowała również klika świetnych nowości np.: „Drowning”, „Beggin For Thread”, czy wspomniany już wcześniej„Brain”.

Album jako całość nie dorównuje klimatowi wcześniej już wydanych utworów, a emocje związane z oczekiwaniem już opadły, niemniej jednak BANKS zdecydowanie zasługuje na uwagę, „Goddess” jest jedną z ciekawszych propozycji tego roku.

Posłuchajcie najlepszych utworów:

 

http://fashionsoundtrack.com/wp-content/uploads/2013/05/576271_487235217980829_899005213_n.jpg
http://fashionsoundtrack.com/wp-content/uploads/2013/05/576271_487235217980829_899005213_n.jpg

Tekst | Mateusz Panek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News