Baltic House Lab 2015, czyli lato ciągle trwa

Koniec wakacji? Lato jeszcze w pełni – warto wykorzystać wrześniową pogodę i przyłączyć się do wydarzeń BALTIC HOUSE LABU 2015. Pod nazwą tą kryje interdyscyplinarny, międzynarodowy i odjazdowy projekt realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Od 4 do 27 września, w różnych punktach Gdańska odbywać się będą imprezy wśród których każdy z powinien odnaleźć coś dla siebie. Od międzynarodowej wystawy prezentującej prace artystów wywodzących się z całego regionu Morza Bałtyckiego, poprzez koncerty, rejsy tramwajem wodnym z przewodnikiem, performance i prezentacje filmowe pod chmurką.

Region państw nadbałtyckich łączy niezwykle bogata historia, tradycja, kultura, gospodarka i wspólne doświadczenia przemian społeczno-politycznych; wspólne są im również związki z wodą.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W Gdańsku, woda otacza miasto, scala jego dzielnice i łączy je z morzem, kształtując nie tylko jego charakter, ale będąc również niezwykle ważnym elementem kulturotwórczym i artystycznym. Woda stała się tematem przewodnim Labu, a do współpracy zaproszono twórców ze wszystkich krajów nadbałtyckich – tych znanych już na arenie międzynarodowej, i tych reprezentujących młode pokolenie twórców, których prace zdobywają coraz większe uznanie. Potraktowali oni sztukę współczesną jako ważne narzędzie komunikacji i dialogu; rezultat – wystawa w Centrum św. Jana. Warto zajrzeć.

W Centrum św. Jana odbędą się również dwa koncerty. Pierwszy, inaugurujący cały Baltic Lab 2015, to live performance szwedzkiej grupy SQ (AKA SOUND QUARTET); odbędzie się on 4 września o godz. 18:00. Na występ saksofonisty Grzecha Piotrowskiego zapraszamy 15 września o 18:30.

Warto przyłączyć się do rejsów tramwajem wodnym z przewodnikiem, który przybliży nam nie tylko lokalną historię, ale opowie ciekawostki dotyczące okolicy, których nie znacie. Start – przystanek tramwaju wodnego przy Żabim Kruku. Jeden z rejsów dostarczy nas prosto w świat performance’u. Czym jest Uczucie oceaniczne? Dowiecie się tylko
dołączając do nas 17 września, przy przystanku tramwaju wodnego Wiosny Ludów.

_DSF5777

_DSF5812

_DSF5821

_DSF5851

_DSF5864

_DSF5902

_DSF5924

Warto dokładniej przyjrzeć programowi projektu; naprawdę jest to okazja do wzięcia udziału w super przedsięwzięciu, i naładowaniu baterii na cały kolejny rok akademicki. Szczegóły: www.baltichouselab.pl.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News