Balmain zaprojektuje kolekcję dla H&M

Jak co roku H&M szykuje na jesień wielką współpracę ze słynnym projektantem. Tym razem będzie to dom mody Balmain. Informację zdradzili podczas rozmowy z Giulianą Rancic z E! News na Billboard Music Awards Kendall Jenner, Jourdan Dunn i projektant marki – Olivier Rousteing.

Słynny Pierre Balmain dla mody zostawił studia architektoniczne – legendy mówią, że zamiast się uczyć, wolał projektować sukienki. Pracował kilka lat u Edwarda Molyneux, a gdy poczuł się pewnie na modowym gruncie, założył własną markę. Był rok 1945 – trzydziestoletni projektant, który pochodził z rodziny związanej z przemysłem modowym, modę postanowił nieco zrewolucjonizować. Dla niego luksus i klasyka to miało być jedno – tworzył więc rzeczy proste, ale wyrafinowane i bogate. “Króla mody francuskiej” uwielbiały Sophia Loren, Brigitte Bardot czy Katherine Hepburn. Współcześnie dom mody idzie jednak w nowoczesność. Ma niesamowite faktury i wzory, zachwyca charakterystyczną kolorystyką. Rock&roll wprowadził Christophe Decarnin, a teraz podobną drogą idzie Rousteing. Jest odważny i niepokorny, a do tego przyznaje się do fascynacji sieciówkami. Tym bardziej jego współpraca w H&M może być ciekawa.

Balmain x H&M

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

-Coco Chanel powiedziała, że jeśli jesteś oryginalny, musisz być gotowy na to, że będą cię kopiować. Uwielbiam widzieć na wystawach Zary moje ubrania zmiksowane z Céline i Proenzą. Myślę, że to jest genialne. Że to nawet lepsze niż to, co sam robię – opowiadał prawie rok temu w jednym z wywiadów -Podoba mi się ich stylizacja i historia. Zawsze oglądałem okna wystawowe, ale to, co można tam zobaczyć teraz, to wyraz prawdziwego geniuszu. Sieciówki są szybkie, mają niesamowite wyczucie tego co i jak wybierać od projektantów. Naprawdę cieszy mnie to, że kopiuje się Balmain – gdy zrobiłem kolekcję Miami i użyliśmy do niej czarno-białej szachownicy, wiedziałem, że będzie też w Zarze czy H&M. Ale oni zrobili to w dość sprytny sposób – zmiksowali sylwetkę Céline z nadrukiem Balmain. Dobra robota!

Dla H&M projektowały już takie wyrocznie mody jak Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Victor&Rolf, Roberto Cavalli, Commes des Garcons, Matthew Williamson, Jimmy Choo, Sonia Rykiel, Lanvin, Versace, Marni, Maison Martin Margiela, Isabel Marant czy Alexander Wang.

ff7f3ae5a97c1ec32d9396339fc7dae1,641,0,0,0

Kolekcja Balmain x H&M trafi do sklepów 5 listopada.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News