Categories: miastoorientuj się

Ballantine’s odkrywa swoją największą tajemnicę: whiskey single malt

Po raz pierwszy w historii jedna z czołowych marek whisky blended na świecie postanowiła poszerzyć swoje portfolio o zupełnie nową kategorię – whisky single malt.

Nowoczesna wizja, połączona z nieustającym oddaniem tradycji, zaowocowała powstaniem prestiżowej edycji Ballantine’s Single Malts, w skład której wchodzą Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO. Oba trunki są już dostępne w sprzedaży detalicznej.

Prestiżowa edycja Ballantine’s Single Malts to zapowiedź prawdziwej rewolucji na rynku. Marka, będąca jednym z liderów kategorii whisky blended na świecie, odkrywa najważniejsze z whisky, wchodzących w skład wyjątkowego blendu Ballantine’s. Trunki Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO to single malty pochodzące z kluczowych dla Ballantine’s destylarni, o identycznych nazwach.

Pierwsze single malty Ballantine’s to rezultat innowacyjnego podejścia marki – Ballantine’s pozostając wierny swojej tradycji, stawia na niecodzienne wyzwania. Nowe propozycje znanej i cenionej marki to odpowiedź na potrzeby konsumentów, w tym coraz większego zainteresowania single maltami, a także przejaw nowoczesności i energetyczności Ballantine’s.

O nowoczesnym podejściu marki Ballantine’s świadczy także współpraca ze Si Scottem – jednym z najbardziej rozpoznawalnych grafików-malarzy w Wielkiej Brytanii. Scott, za pomocą techniki VR, stworzył unikatowe grafiki promujące prestiżową edycję Ballantine’s Single Malts.

Jest to malarska wizualizacja hasła, które towarzyszy wprowadzeniu na rynek whisky Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO, czyli Open What You’ve Never Opened (ang. Otwórz to, czego jeszcze nie otworzyłeś). Dewiza ta stanowi inspirację do tego, by nie zatrzymywać się na tym, co znane i pewne, ale by śmiało i odważnie próbować nowych rzeczy i samemu stawiać sobie kolejne wyzwania.

Ballantine’s Glenburgie 15YO to doskonale zbalansowany trunek o nutach owocowych, szczególnie jabłek oraz gruszek z miodową słodyczą, aksamitną teksturą oraz długim finiszem. Z kolei Ballantine’s Miltonduff 15YO, stanowiący bazą blendów Ballantine’s, to subtelna single malt o wyjątkowym, kwiatowo-ziołowym charakterze z wyczuwalną pikantną nutą cynamonu oraz lukrecji.

Obie destylarnie, w których powstają Ballantine’s Single Malts, znajdują się w szkockim regionie Speyside, w którym są produkowane najsłodsze ze szkockich maltów. Oprócz wspomnianych dwóch trunków, Ballantine’s wprowadza również single malt Ballantine’s Glentauchers 15YO, który dostępny będzie wyłącznie w sprzedaży Global Travel Retail. To co, wznosimy toast? Wasze zdrowie!

Komentarze
5/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Co obejrzeć na Apple TV+? – 5 propozycji

Apple TV+ to ekskluzywna usługa streamingowa funkcjonująca w Polsce od 2019 roku. W swojej ofercie…

1 dzień ago

„Wednesday” Tima Burtona – 5 ciekawostek o serialu

Pierwsze odcinki „Wednesday” zadebiutowały na platformie streamingowej Netflix 23 listopada 2022 roku – oglądaliście już?…

2 dni ago

Czym różni się telewizor OLED od QLED? Podpowiadamy!

Jednym z najważniejszych aspektów przy zakupie nowego telewizora jest jakość obrazu. Idealne odwzorowanie barw, nasycenie…

3 dni ago

Kim jest Maja Staśko? Kontrowersje wokół aktywistki

Niewiele jest bardziej kontrowersyjnych osób w polskim internecie niż Maja Staśko. Jej wypowiedzi są licznie…

3 dni ago

TRŁ ZIMA! – największe targi designu w Polsce już 10-11 grudnia!

Byliście grzeczni?! Kupcie sobie coś ładnego. Albo jeszcze lepiej kupcie ładne prezenty swoim bliskim i…

5 dni ago

„Hokus Pokus 2” – wielki powrót sabatu [recenzja]

30 września 2022 roku na platformie streamingowej Disney+ zadebiutowało „Hokus Pokus 2” – kontynuacja jednego…

1 tydzień ago