Ballantine’s odkrywa swoją największą tajemnicę: whiskey single malt

Mężczyzna trzymający butelkę whiskey i obok butelka whiskey ze szklankami

Po raz pierwszy w historii jedna z czołowych marek whisky blended na świecie postanowiła poszerzyć swoje portfolio o zupełnie nową kategorię – whisky single malt.

Nowoczesna wizja, połączona z nieustającym oddaniem tradycji, zaowocowała powstaniem prestiżowej edycji Ballantine’s Single Malts, w skład której wchodzą Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO. Oba trunki są już dostępne w sprzedaży detalicznej.

Prestiżowa edycja Ballantine’s Single Malts to zapowiedź prawdziwej rewolucji na rynku. Marka, będąca jednym z liderów kategorii whisky blended na świecie, odkrywa najważniejsze z whisky, wchodzących w skład wyjątkowego blendu Ballantine’s. Trunki Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO to single malty pochodzące z kluczowych dla Ballantine’s destylarni, o identycznych nazwach.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Glenbergie with Glasses Ballantine’s odkrywa swoją największą tajemnicę: whiskey single malt

Pierwsze single malty Ballantine’s to rezultat innowacyjnego podejścia marki – Ballantine’s pozostając wierny swojej tradycji, stawia na niecodzienne wyzwania. Nowe propozycje znanej i cenionej marki to odpowiedź na potrzeby konsumentów, w tym coraz większego zainteresowania single maltami, a także przejaw nowoczesności i energetyczności Ballantine’s.

O nowoczesnym podejściu marki Ballantine’s świadczy także współpraca ze Si Scottem – jednym z najbardziej rozpoznawalnych grafików-malarzy w Wielkiej Brytanii. Scott, za pomocą techniki VR, stworzył unikatowe grafiki promujące prestiżową edycję Ballantine’s Single Malts.

Ken Lindsay globalny ambasador marki Ballantines Ballantine’s odkrywa swoją największą tajemnicę: whiskey single malt

Jest to malarska wizualizacja hasła, które towarzyszy wprowadzeniu na rynek whisky Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO, czyli Open What You’ve Never Opened (ang. Otwórz to, czego jeszcze nie otworzyłeś). Dewiza ta stanowi inspirację do tego, by nie zatrzymywać się na tym, co znane i pewne, ale by śmiało i odważnie próbować nowych rzeczy i samemu stawiać sobie kolejne wyzwania.

Ballantine’s Glenburgie 15YO to doskonale zbalansowany trunek o nutach owocowych, szczególnie jabłek oraz gruszek z miodową słodyczą, aksamitną teksturą oraz długim finiszem. Z kolei Ballantine’s Miltonduff 15YO, stanowiący bazą blendów Ballantine’s, to subtelna single malt o wyjątkowym, kwiatowo-ziołowym charakterze z wyczuwalną pikantną nutą cynamonu oraz lukrecji.

Miltonduff with Glasses Ballantine’s odkrywa swoją największą tajemnicę: whiskey single malt

Obie destylarnie, w których powstają Ballantine’s Single Malts, znajdują się w szkockim regionie Speyside, w którym są produkowane najsłodsze ze szkockich maltów. Oprócz wspomnianych dwóch trunków, Ballantine’s wprowadza również single malt Ballantine’s Glentauchers 15YO, który dostępny będzie wyłącznie w sprzedaży Global Travel Retail. To co, wznosimy toast? Wasze zdrowie!

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News